Poznański start-up DESK.WORKS, odrzucił propozycję brytyjskiego funduszu inwestycyjnego na wykupienie spółki za 21,7 mln dolarów. „Sprzedać DESK.WORKS w tym momencie, to jak opuścić imprezę o godzinie 22.00, kiedy najciekawsze dopiero się zaczyna” – tłumaczy Waldemar Ariel Gala założyciel start-upu.

Rezygnacja z oferty opiewającej na prawie 90 mln złotych wydaje się odważna, zwłaszcza dla start-upu, który wszedł na rynek zaledwie pół roku temu. Decyzja podjęta przez właściciela, jest jednak najzupełniej świadoma i stoją za nią twarde argumenty biznesowe. Konkretnie 35 mln złotych argumentów – na tyle bowiem, wyceniona została firma już po kwartale funkcjonowania.

W grudniu ubiegłego roku, poznański start-up wprowadził na rynek aplikację coworkingową DESK.WORKS, która umożliwia rezerwację tymczasowych miejsc pracy w biurach na całym świecie. Firma, w ciągu zaledwie 3 miesięcy od momentu wejścia na rynek, uzyskała wartość 35 milionów złotych. Nic więc dziwnego, że szybko znalazła się pod obserwacją inwestorów z całego świata. Jako pierwszy z propozycją kupna spółki, zgłosił się brytyjski fundusz z sektora Familly Office z siedzibą główną w Londynie. Fundusz posiada w swoim portfolio start-upy z branży PropTech. Przedstawiciele inwestora są przekonani, że DESK.WORKS to najbardziej dynamicznie rosnący start-up w swoim sektorze

DESK.WORKS właśnie nabiera rozpędu – mówi Waldemar Ariel Gala – nasza aplikacja jest już dostępna w 64 krajach na świecie. Odnosimy sukcesy nawet na rynku chińskim, jako jeden z niewielu start-upów europejskich. Z miesiąca na miesiąc nasza wartość rośnie średnio o 27% Dlatego jestem przekonany, że sprzedaż firmy w tym momencie byłaby dużym błędem. Nie chcemy pozbywać się udziałów na samym początku drogi, bo wiemy, że to, co najlepsze jeszcze przed nami – dodaje Gala

Dzięki aplikacji DESK.WORKS można wynająć biurko w Berlinie, Sao Paulo, Singapurze czy w Nowym Jorku. Platforma jest intuicyjna i przeznaczona zarówno dla osób szukających miejsca pracy, jak i dla tych, które chcą zaoferować swoje biura do czasowego lub długoterminowego wynajmu. Ceny są konkurencyjne i co najważniejsze stałe – zawsze wynoszą 20 USD dziennie. Przykładowo, poza aplikacją DESK.WORKS, średnia cena za wynajem biurka w Wielkiej Brytanii wynosi 52 USD (36 GBP), a w Stanach Zjednoczonych 30 USD dziennie.

Aplikacja ma olbrzymie szanse na dalszy rozwój, tym bardziej, że coworking to świetnie zapowiadający się rynek. Według raportu Global Coworking Survey, pod koniec 2016 r. będzie dostępnych już ponad 10 000 miejsc coworkingowych na całym świecie.

źródło: DESK.WORKS

Kan