Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, UPC, Wydarzenia-UPC Polska kontynuuje Giga Ekspansję, wprowadzając gigabitowy internet w kolejnych polskich miastach

UPC Polska kontynuuje Giga Ekspansję, wprowadzając gigabitowy internet w kolejnych polskich miastach

UPC Polska rozszerza zasięg gigabitowego internetu opartego na światłowodach. Po Warszawie, pierwszym giga mieście, w którym UPC Polska wprowadziło w zeszłym roku gigabitową prędkość, teraz możliwość korzystania z niej otrzymają mieszkańcy kolejnych, w tym Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy oraz Krakowa.

Do końca lata, dzięki dalszym inwestycjom, UPC uruchomi gigabitowy internet w kolejnych 5 miastach, poszerzając w sumie zasięg 1 Gb/s do ponad 2 mln gospodarstw domowych, oferując klientom nowe możliwości w zakresie korzystania z internetu i rozrywki oraz rozwoju biznesu.

 

Dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój sieci opartej na światłowodach realizujemy obietnice złożone naszym klientom – wprowadzamy przełomową prędkość gigabitową w kolejnych 12 miastach w Polsce, dzięki czemu docierać będzie ona do 60 proc. gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci. Wraz z najlepszą ofertą telewizyjną i obsługą, pozwoli nam to  umocnić pozycję lidera rynku, kontynuując strategię dostarczania najwyższych prędkości i najlepszego Wi-Fi naszym klientom i konsekwentnie podnosić ich satysfakcję” – powiedział Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

 

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki innowacyjnemu modemowi Giga Connect Box, wspierającemu prędkość 1Gb/s, UPC Polska zapewnia także najwyższą jakość sieci Wi-Fi. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który inteligentnie zarządza siecią bezprzewodową, zapewniając użytkownikom stabilne korzystanie z internetu na wszystkich urządzeniach. Dodatkowo, klienci będą mogli skorzystać z Wi-Fi Boosterów, wzmacniających sygnał Wi-Fi w każdym zakątku domu. W ramach nowej oferty klienci indywidualni w nowych lokalizacjach z giga prędkością będą mogli nabyć usługę internetu 1Gb/s w promocyjnej cenie 59,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy (potem 89,99 zł do końca okresu trwania zobowiązania).

 

UPC Polska od lat inwestuje w rozbudowę sieci opartej na światłowodach, docierając z superszybkim internetem i usługami telewizji cyfrowej do 3,5 miliona gospodarstw domowych w Polsce. Chcąc oferować swoim klientom jeszcze więcej, firma wprowadziła również unikalny program podnoszenia prędkości, podnosząc średnią prędkość do ponad 215 Mb/s na koniec I kwartału 2019 r. Wszystko to przełożyło się na wzrost liczby klientów korzystających z usług internetowych UPC Polska, która na koniec I kw. 2019 r. osiągnęła 1 192 300, a tym samym wzrosła o 17 100 w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 47 100 w ujęciu rok do roku. Dodatkowo, ponad 640 000 klientów skorzystało z modemu Connect Box (47% bazy klientów internetowych), co stanowi wzrost o 180 000 użytkowników rok do roku.

2 komentarze

  1. Franek 3 lipca 2019 w 22:45 - Odpowiedz

    Fajnie mieć 1Gbps ale patrząc na problemy jakie mają użytkownicy łącz z UPC chociażby na Śląsku lub Dolnym Śląsku zastanawiam się po co zwiększają przepustowość dla pobierania danych jak wysyłanie danych jest 20 razy wolniejsze.Nie wspominając o opóźnieniach przesyłanych danych co jest widoczne podczas rozmów telefonicznych VOiP czy Video Konferencji.Czasami zrywa połączenie po 10sekundowym lagu.

  2. POmyłka 4 lipca 2019 w 19:00 - Odpowiedz

    jakby to powiedzieć 🙂 Orange już dawno zrobił SZACH-MAT w stronę UPC 🙂 a ich PRAWDZIWY Światłowód (a nie tylko z nazwy) do 1 Gb/s w cenie 79,99 zł/miesięcznie zjada koncentryka (DOCSIS 3.1) z UPC na śniadanie, kolejnym krokiem będzie czas kiedy UPC pochwali się 1Gb/s wtedy Orange odpali XG-PONa, którą już dawno ma parę firm w testach, nie mówiąc o tym, że już dawno ten standard proponuje INEA – szacun

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.