Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, UPC-UPC Polska wprowadza dostęp do gigabitowej sieci

UPC Polska wprowadza dostęp do gigabitowej sieci

UPC Polska kontynuuje inwestycje w budowę sieci światłowodowej pozwalającej na wprowadzenie gigabitowych prędkości dla polskich klientów – wsparty innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi – modemem Connect Box, systemem Smart WiFi wraz z Boosterami oraz aplikacją Connect App

Dostęp do gigabitowej sieci przyszłości wsparty innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi – modemem Connect Box, systemem Smart WiFi wraz z Boosterami oraz aplikacją Connect App – zapewni klientom jeszcze lepszą jakość internetu w domu i nowe możliwości korzystania z cyfrowej rozrywki i komunikacji od UPC.

UPC Polska, lider rynku kablowego w Polsce, od lat inwestuje w rozwój sieci światłowodowej. Dziś obejmuje zasięgiem superszybkiego internetu i telewizji cyfrowej ponad 3,3 mln mieszkań. Od wprowadzenia, jako jeden z pierwszych operatorów na polskim rynku internetu światłowodowego, dzięki stałym inwestycjom i dalszemu rozwojowi stosowanej technologii DOCSIS, firma wyznacza rynkowe trendy, podnosząc oferowane prędkości i zapewniając coraz lepszą jakość WiFi w domu.

Tylko w ciągu ostatniej dekady prędkość internetu oferowana przez UPC Polska wzrosła ponad siedemnastokrotnie, do 500 Mbps, wprowadzonej na rynek w ubiegłym roku wraz z rebrandingiem oraz nową ofertą Happy Home. Sukcesywnie zwiększana była też średnia prędkość internetu, z której korzysta dziś ponad 1 mln klientów UPC – tylko w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła ona trzykrotnie, do 130 Mbps na koniec pierwszego kwartału 2018.

Te zmiany to efekt prowadzonych od wielu lat inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej, odpowiadającej na takie wyzwania przyszłości, jak dynamicznie rosnąca konsumpcja danych internetowych: video i cyfrowej rozrywki, Internetu rzeczy (IoT). Według prognoz firmy Analysys Mason, liczba przesyłanych miesięcznie danych przez klientów szybkich sieci internetowych tylko w regionie CEE wzrośnie dwukrotnie, z obecnych 101 GB do 210 GB miesięcznie w roku 2022. Natomiast liczba urządzeń podłączonych do internetu, jak prognozuje Cisco, wzrośnie do 27 mld w roku 2021 z 17 mld w roku 2016.

Zdaniem analityków ADL, stosowana przez Liberty Global i UPC technologia DOCSIS 3.1, obok FTTH i 5G, jest jednym z filarów budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, które pozwolą sprostać wyzwaniom przyszłości w zakresie transmisji danych. Implementowana właśnie w Polsce DOCSIS 3.1 oferuje dziś techniczne możliwości przesyłu danych aż do 10 Gbps. Dzięki temu UPC Polska będzie mogło zaoferować w tym roku klientom prędkość 1Gbps. Wraz z nią wprowadzi także innowacyjne rozwiązania, które zapewnią jeszcze lepszą jakość domowego WiFi i korzystania z internetu. Będzie to kolejna wersja modemu Connect Box, z którego obecnie korzysta ponad 430 tys. klientów w Polsce, wsparta systemem Smart WiFi, który automatycznie optymalizuje parametry sieci WiFi, zapewniając jak najlepszą jakość transmisji. Dodatkowym rozwiązaniem są Boostery, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszego zasięgu sieci WiFi w większych mieszkaniach, a przede wszystkim domach. Uzupełnieniem jest aplikacja Connect App, której wprowadzenie umożliwi łatwiejsze zarządzanie siecią domową WiFi. Wszystkie powyższe rozwiązania są częścią GIGAYear, planu UPC Polska utrzymania pozycji lidera jakości oferowanego internetu i rozwiązań cyfrowych na polskim rynku.

 Dzięki nowej ofercie produktów UPC Polska ma wszystko, czego potrzeba, aby być numerem jeden w branży Internetu i rozrywki na polskim rynku. Firma w Polsce będzie drugim, po Niemczech, operatorem z grupy Liberty Global, oferującym w tym roku gigabitowe prędkości i innowacyjne rozwiązania, podnoszące jakość domowego WiFi i przenoszące dostęp do cyfrowej rozrywki na wyższy poziom – powiedział ROBERT REDELEANU, CEO UPC POLSKA
****

Co to jest Smart WiFi?

Jakość połączenia internetowego odgrywa coraz ważniejszą rolę. W gospodarstwach domowych zwiększa się liczba urządzeń podłączonych do Internetu za pośrednictwem WiFi. Aby zapewnić wysoką jakość połączenia wszystkich urządzeniom w domu za pośrednictwem sieci WiFi, UPC Polska wprowadza program „Smart WiFi” – czyli inteligentne zarządzanie domowym WiFi. Składają się na niego następujące funkcje:
Obraz1.png
Głównym celem inteligentnej sieci WiFi „Smart WiFi” jest zwiększenie zadowolenia klientów z usługi internetowej UPC.
źródło UPC


Autor |2018-05-14T15:34:02+02:0014 maja 2018 15:30|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, UPC|Tagi: |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. POzdro POmyleńcy 14 maja 2018 w 17:41 - Odpowiedz

  UPC ma właśnie MEGA awarie w Jastrzębiu, pewnie i większy obszar … najpierw niech poprawią własną infrastrukturę, a potem dokładają i tak niepotrzebne Gbps, tylko promil userów zrobi z takiego łącza pożytek, reszta nawet 60Mbps nie jest w stanie całkowicie wykorzystać … taka prawda.

 2. Gatts 14 maja 2018 w 23:08 - Odpowiedz

  Zależy co oglądasz i co robisz na łączu.U mnie na przykład WiFi pożerane jest maksymalnie bo dzieci oglądają na tabletach bajki a żona Netflixa w 4k.Ja zaś też wykorzystuję pasmo ogromnie bo lubię na przykład oglądać filmy dokumentalne o przyrodzie i podróżach w rozdzielczości przynajmniej 4k.100Mbit/s zapychałem już 2012roku tylko a w telewizji i tak nie ma co oglądać.Od 14lat nie mam telewizora i jakoś daje radę chociaż za to w internecie spędzam sporo czasu.

 3. POzdro POmyleńcy 16 maja 2018 w 00:18 - Odpowiedz

  czyli jesteś tym promilem promila … btw. Netflix 4K to max 25Mbps, bajki w FullHD 6-8Mbps, gdzie ciągle daleko do tych 120/250/500Mbps z oferty UPC …do tego: „dzieci oglądają na tabletach bajki a żona Netflixa w 4k”, buehehe sorry, ale nic tylko pozazdrościć „rodzinnego” pożycia … współczuję i nie kompromituj się dalej 🙂

 4. wilhelm 18 maja 2018 w 15:54 - Odpowiedz

  Dlaczego nikt więcej nie wprowadzi faktycznie darmowego neta jak aero2?

 5. mornin 21 maja 2018 w 13:47 - Odpowiedz

  Nie wiem, też się nad tym zastanawiałem. Pozostaje się cieszyć że BDI jest dalej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.