Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Play, Taryfy komórkowe-Play – jak teraz będzie wyglądać korzystanie z telefonu w roamingu UE?

Play – jak teraz będzie wyglądać korzystanie z telefonu w roamingu UE?

Tylko więcej korzystający z usług za granicą niż w Polsce zapłacą za roaming. Na podstawie decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o dopłatach w roamingu, PLAY zmienia funkcjonowanie ofert w ramach Roam Like At Home dla nowych klientów abonamentowych, podpisujących aneks oraz klientów ofert na kartę. Obecni klienci ofert abonamentowych PLAY będą korzystać z roamingu na dotychczasowych zasadach.

W nowych ofertach klienci abonamentowi nadal będą mogli rozmawiać i SMS-ować w roamingu UE tak jak w kraju. Otrzymają także co miesiąc darmowy pakiet 1 GB. Podczas weekendowych wypadów, ferii czy wakacji klienci korzystający z rozmów czy SMS-ów nie odczują różnicy w porównaniu do dotychczasowych zasad. Jeśli przez ostatnich 30 dni klient więcej korzystał z telefonu w roamingu niż w Polsce, zaczniemy naliczać dopłaty. Jeśli przez kolejnych 30 dni nie korzystał z roamingu – saldo zostaje wyzerowane i podczas następnego wyjazdu dopłaty nie są naliczane. Zmiany będą obowiązywać od 26.01.2018 r.

Dopłaty wynikające z decyzji UKE zostały ustalone na bardzo niskim poziomie i pozwalają tylko w części odzyskać straty związane ze świadczeniem usług w roamingu UE, ale jednocześnie są przyjazne dla Klientów, odpowiednio:

 • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego,
 • 3 gr za minutę połączenia przychodzącego,
 • 1 gr za wysłany SMS lub MMS,
 • 1,2327 gr za MB transmisji danych.

Przykład 1:
Marcin podpisał nową umowę z PLAY 1 lutego i wyjechał na ferie zimowe do Włoch. Podczas pobytu we Włoszech korzystał z darmowych rozmów, SMS-ów i 1 GB internetu. Kolejny raz wyjedzie z Polski w czerwcu, do Grecji. Nadal może korzystać z darmowych SMS-ów, rozmów i nowego 1 GB. Po wykorzystaniu 1 GB Marcin będzie używał internetu za 1,2327 grosza za 1 MB.

Przykład 2:
Tomek podpisał nową umowę z PLAY 1 lutego. Codziennie jeździ do pracy do Niemiec i korzysta z telefonu więcej w Niemczech niż w Polsce. Przez pierwsze 30 dni korzysta z darmowych rozmów, SMS-ów oraz 1 GB pakietu internetu, po którym transmisja danych rozliczana jest po stawce 1,2327 gr za MB. Po 30 dniach za minutę rozmowy wychodzącej zapłaci 6 groszy, 1 grosz za SMS-a, a za transmisję danych 1,2327 gr za MB.

Rozważaliśmy różne scenariusze, w tym podwyższenie cen za usługi krajowe. Uznaliśmy jednak, że w interesie większości klientów będzie zastosowanie mechanizmu dopłat, który obejmie jedynie wąską grupę klientów na rozsądnym, zaakceptowanym przez UKE poziomie.” – mówi Jørgen Bang-Jensen, CEO PLAY.

Powyższe zmiany na podstawie decyzji UKE obowiązują do 14 stycznia 2019 roku.

źródło: Play

Czytaj też: Play z prawem do stosowania dopłat do roamingu UE

Play – roaming na statkuAutor |2018-01-25T16:45:48+02:0025 stycznia 2018 16:17|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Play, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Lenka 25 stycznia 2018 w 17:11 - Odpowiedz

  I tak wygląda roaming jak w kraju, w wykonaniu polskich operatorów. Play, po co było tak pokazywać swoją wyższość nad innymi, gdy teraz wszyscy zapłacimy za tych co jeżdżą po Europie. Czyli koniec RLaH w Polsce?

  • Kuba 25 stycznia 2018 w 21:13 - Odpowiedz

   lenka@ Gdzie widzisz ten koniec RLAH jeżeli w abonamencie pozostaje no-limit na rozmowy i SMS-y a jedynie internet zostaje przycięty do 1 GB w miesiącu. Większe zmiany czekają karciarzy z małą uwagą czy faktycznie taki pakiet roamingowy na miesiąc to dla zwykłego usera będzie za mało: 100 min, 50 SMS i 500 MB.

 2. Oviko 25 stycznia 2018 w 18:42 - Odpowiedz

  A to przeciez Play ustami Gruszki pierwszy krzyczał o roamingu jak w domu. Dziś pierwszy chce, abym ja który się z kraju nie ruszam płacił za podróże fioletowych. Taka to ta najlepsza sieć

 3. olo 27 stycznia 2018 w 04:37 - Odpowiedz

  Czyli jak wcześniej ludzie mieli w abonamencie po 3 gb w roamingu teraz będą mieli 1 gb… Porażka po całości. Uciekam do Orange albo nju… Umowa kończy się na początku lutego…

 4. […] Warto przeczytać: Play – jak teraz będzie wyglądać korzystanie z telefonu w roamingu UE? […]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.