Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, T-Mobile-RFBenchmark: Orange i Plus na czele Internetu mobilnego w marcu

RFBenchmark: Orange i Plus na czele Internetu mobilnego w marcu

Notel Polska (twórca aplikacji RFBenchmark) na podstawie 23884 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w marcu 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego. W kategorii średniej szybkości pobierania danych LTE najlepszym operatorem okazało się Orange, a pod względem średniej szybkości wysyłania – Plus.

W kategorii skupiającej uwagę największą uwagę (średnia szybkość pobierania danych) nastąpiły zmiany. T-Mobile, dotychczasowy lider rankingu, stracił pierwsze miejsce.  Najlepszym wynikiem w marcu może pochwalić się Orange (21,44 Mb/s), a na drugim miejscu znalazł się Plus (21,11 Mb/s). T-Mobile zajmuje obecnie trzecie miejsce z wynikiem średniej szybkości pobieranych danych wynoszącej 20,33 Mb/s. Stawkę w marcu zamyka Play z wynikiem 19,31 Mb/s.

Plus w dalszym ciągu prowadzi w kategorii średniej szybkości wysyłanych danych. Ten operator w porównaniu do lutego poprawił także swój wynik – z 9,86 Mb/s do 11,7 Mb/s. Pozostali operatorzy zacięcie konkurują o drugie miejsce. Play zajął drugą pozycję (8,38 Mb/s), za nim jest T-Mobile (8,35 Mb/s), a ostatnie miejsce przypadło Orange (8,32 Mb/s).

W marcu najniższą wartość ping oferował Play (39,06 ms). Na drugim miejscu znalazł się T-Mobile (40,4 ms), a rzutem na taśmę miejsce na podium marcowego rankingu uratował Orange. Pomarańczowy operator odnotował niewiele gorszy wynik w porównaniu do T-Mobile (40,73 ms). Na ostatnie miejsce spadł Plus. Użytkownicy tej sieci musieli w marcu zadowolić się najwyższą spośród polskich operatorów wartością ping (41,05 ms).

Ranking Operatorów Komórkowych RFBenchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych.

***

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też: RFBenchmark luty 2018: T-Mobile oraz Plus z najszybszym Internetem mobilnymAutor |2018-04-12T07:26:59+02:0012 kwietnia 2018 07:22|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, T-Mobile|Tagi: , , , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Lenka 12 kwietnia 2018 w 09:09 - Odpowiedz

  No to Plus potwierdza swoje aspiracje do bycia na szczycie. A Play Dołuje jak zwykle

 2. Jddid 12 kwietnia 2018 w 10:10 - Odpowiedz

  Brawo Play! Pomimo tak wielkiego obłożenia sieci (największa ilość abonentów w Polsce) potrafią zachować dobre wyniki. Pamiętajmy, że obłożenie sieci jest ważne w przypadku takich testów dlatego T-mobile jako wykastrowana sieć z klientów ma w testach zawsze dobry wynik, ale co z tego jak w tej sieci ludu nie ma. Jeszcze raz gratulacje dla Play. Brawwooo!

 3. reza 12 kwietnia 2018 w 17:14 - Odpowiedz

  Play ma marny internet, to jest najgorsza śieć

 4. Edward 15 kwietnia 2018 w 16:59 - Odpowiedz

  Ja mam plan w Virgin Mobile i na Internet nie zdarzyło mi się nigdy narzekać. Mam zawsze zasięg, a szybkość śmiga, jak należy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.