Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, T-Mobile-RFBenchmark luty 2018: T-Mobile oraz Plus z najszybszym Internetem mobilnym

RFBenchmark luty 2018: T-Mobile oraz Plus z najszybszym Internetem mobilnym

Portal RFBenchmark.pl na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. Najlepszymi operatorami okazało się T-Mobile oraz Plus.

T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. Jak widać, nie stracił także swojej pozycji w lutym, dzięki wynikowi 23,72 Mb/s.

Dobrym wynikiem może pochwalić się Play, który ostatni raz na drugim miejscu był notowany w październiku 2016 roku. Play świadczył swoim użytkownikom pobieranie danych z prędkością 19,45 Mb/s. Kolejni rywalizujący operatorzy znaleźli się tuż za plecami Play. Orange i Plus zanotowały średnią szybkość pobierania danych odpowiednio 19,32 Mb/s i 19,11 Mb/s.

Trwa także dobra passa sieci Plus. Niezmiennie od stycznia Plus utrzymuje pozycję lidera w kategorii szybkości wysyłania danych. W lutym średnia prędkość wysyłania danych w sieci Plus wynosiła 9,86 Mb/s.

Srebrnym medalistą rankingu jest wciąż T-Mobile. Jego użytkownicy mogą pobierać pliki z prędkością 8,72 Mb/s. Niewiele gorszy wynik osiągnęło Orange (8,32 Mb/s), zaś Play zamyka listę z najsłabszym wynikiem 7,05 Mb/s.

T-Mobile, lutowy lider w szybkości pobieranych danych, przoduje w kategorii najniższej wartości Ping (38,75 ms). Następne miejsce w rankingu przypadło Orange (42,79 ms). Za plecami pomarańczowego operatora sklasyfikowaliśmy Plus (44,84 ms), a najwyższą wartość Ping miał Play (46,92 ms). Warto przypomnieć, że Play w styczniu wygrał z Plusem, lecz w lutym nie udało się już tego powtórzyć.

Ranking Operatorów Komórkowych RFBenchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych.

***

RF Benchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Aplikacja RFBenchmark umożliwia Polakom podejmowanie najlepszych, świadomych decyzji dotyczących wyboru oferty telefonii komórkowej i Internetu mobilnego

źródło: RFBenchmark

 Autor |2018-03-14T09:36:02+02:0014 marca 2018 09:34|Kategorie: Internet, Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, T-Mobile|Tagi: , , , , , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Kamil 14 marca 2018 w 12:38 - Odpowiedz

  Tytuł artykułu mylący bo Plus nie ma najszybszego internetu razem z T-mobile 😉 Tylko Play, do tego plus ma najgorszy Ping. POPRAWCIE TYTUŁ.

 2. Ewelina 14 marca 2018 w 13:22 - Odpowiedz

  Ja korzystam z Virgin Mobile i jestem zachwycona ich internetem. Mam opcję za 29zł i jeszcze mi się nie zdarzyło żebym wykorzystała transfer a dużo korzystam z messangera ;))

 3. Kamil 14 marca 2018 w 13:45 - Odpowiedz

  Ewelina, ale messanger, a także facebook, twitter, GG, ASK fm w Virgin Mobile są objęte darmowym transferem danych, czyli korzystanie z tych aplikacji nie zmniejsza ci ilości internetu, no chyba, że korzystasz przez przeglądarkę, która już zżera twój pakiet to samo YT.

 4. Daniec 14 marca 2018 w 14:25 - Odpowiedz

  @Kamil zwroc uwage, ze tu jest brana calosc pod uwagę, wiec plus i tmobile znajduja się na wlssciwym miejscul. Poza tym play w 3g jest nadal nizej, wiec..

 5. Kamil 14 marca 2018 w 15:38 - Odpowiedz

  @Daniec, zauważ, że Plus jest w 3G gorszy od Orange, plus jest tylko szybki w wysyłaniu (ale tylko w LTE przy 3G jest słabiej) i jest z największym Pingiem w 3G i drugie miejsce ma przy LTE. Tak więc twoja wypowiedź nie ma sensu, a pan redaktor powinien zmień tytuł.

 6. Daniec 14 marca 2018 w 16:17 - Odpowiedz

  @Kamil, no i? Spojrz sobie gdzie jest ten Twoj play przy szybkosci wysylania i pobierania. Ja tu nie wychwalam plusa, bo z tej sieci nie korzystam, ale zarowno jak tmobile calosciowo zasluguja sobie na ten tytul. Done 🙂

 7. Kamil 14 marca 2018 w 19:25 - Odpowiedz

  @Daniec Sam widzisz, że nie miałeś racji i brakuje ci argumentów, tytuł jest mylący (dobrze o tym wiesz) wystarczy tylko przejrzeć artykuł oraz diagramy, najbardziej na miano najszybszego internetu zasługują T-mobile i Orange, ale większość ludzi spojrzy na tytuł i pomyśli, że Plus jest równie szybki (takie zagrywki z nie do końca prawdziwym tytułem robi już W P), a do tego jego (Plusa) Ping i prędkość pobierania są okropnie złe. I mylisz się, że całościowo Plus sobie zasługuje na miano najszybszego, bo całościowo jak stwierdziłeś to nie Plus, a T-mobile i Orange wspominane wcześniej prze zemnie na to zasługują. Na marginesie dodam, że korzystam z oferty a2Mobile, czyli nadajniki Plusa nie są mi obce oraz to, że Playa nie chciałem zachwalać, po prostu większość ludzi słysząc „najszybszy internet” mają w głowie tylko pobieranie (wtedy Play byłby na drugim miejscu) a zapominają o Pingu, który jest równie istotny. Done 😉 😛

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.