Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Tablety-Fujitsu na targach CeBIT 2014 (wideo)

Fujitsu na targach CeBIT 2014 (wideo)

Firma Fujitsu poinformowała, że na targach CeBIT 2014 zaprezentuje różnorodne nowe usługi, produkty i systemy związane z ważnymi, aktualnymi tematami, takimi jak bezpieczeństwo, mobilność, wielkie zbiory danych i przetwarzanie w chmurze, w myśl zasad „Inteligentnego społeczeństwa ukierunkowanego na człowieka”. W salonie wystawowym SAP HANA w stoisku SAP w pawilonie 4 firma Fujitsu będzie przedstawiała klientom scenariusze wdrażania SAP HANA oraz kompleksową ofertę bazy danych działającej w pamięci operacyjnej (In-Memory Database — IMDB), od rozwiązań infrastrukturalnych po platformę SAP HANA w chmurze.

Fujitsu STYLISTIC Q704 Hybrid
Fujitsu STYLISTIC Q704 Hybrid

Na targach CeBIT Fujitsu pokaże również możliwości poprawy bezpieczeństwa użytkowania nowych urządzeń mobilnych dzięki skanerowi układu żył dłoni PalmSecure lub uwierzytelnianiu kartą procesorową. Przykładowe rozwiązania tego typu to Fujitsu LIFEBOOK U904, najcieńszy na świecie 14-calowy Ultrabook do celów biznesowych, nowa przenośna stacja robocza CELSIUS H730 i tablet PC STYLISTIC Q704.

Te najwyższej klasy lekkie urządzenia, przeznaczone dla wymagających użytkowników biznesowych, oferują nie tylko wygodę, lecz także bezpieczeństwo. Prezentację urządzeń uzupełniają scenariusze zastosowań i procedury uwierzytelniania biometrycznego w przypadku wykorzystywania stacjonarnego i mobilnego przez skanowanie układu żył dłoni, na przykład w celu uzyskania dostępu do systemu informatycznego lub wejścia do budynku.

W dziedzinie bezpiecznego zarządzania urządzeniami mobilnymi i przestrzegania obowiązujących przepisów Fujitsu oferuje rozwiązanie Managed Mobile, które może zarządzać urządzeniami prywatnymi różnych marek, z różnymi systemami operacyjnymi (środowisko Bring Your Own Device). Administrowanie oparte na rolach umożliwia zapewnienie bezpiecznego, mobilnego dostępu do danych, aplikacji i kanałów komunikacyjnych. Przed wdrożeniem rozwiązania firma Fujitsu wspólnie z klientem opracowuje koncepcję zabezpieczeń dostosowaną do potrzeb danej firmy. Rozwiązanie Managed mobile mogą wspomagać usługi zarządzane (Managed Services), świadczone lokalnie lub udostępniane w chmurze.

Ponadto Fujitsu zaprezentuje bezpieczne środowisko wykonawcze z kompleksowym szyfrowaniem na poziomie aplikacji i zwiększonym poziomem ochrony. Umożliwia ono połączenie dowolnych użytkowników i urządzeń w ramach określonych zadań i zastosowań w sposób bezpieczny, wydajny i centralnie zarządzany, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa połączeń realizowanych za pomocą urządzeń należących do użytkowników (BYOD).

W związki z hasłem przewodnim tegorocznych targów CeBIT, Datability, Fujitsu prezentuje usługi, rozwiązania i produkty, które ułatwiają zarządzanie stale rosnącą ilością danych. Firmy wykorzystujące wszechstronne dyskowe systemy pamięci masowej ETERNUS DX S3 mogą dostosowywać pojemność pamięci do zmieniających się wymagań i w ten sposób osiągać wykorzystanie systemu nawet na poziomie 90%. Zwiększa to efektywność, a ponadto tworzy miejsce na większe ilości danych. Firma Fujitsu, jako certyfikowany partner w dziedzinie oprogramowania SAP HANA, będzie dyskutować na temat wyzwań związanych z przetwarzaniem wielkich zbiorów danych i dzielić się swoim doświadczeniem zdobytym przy realizacji przeszło 300 projektów SAP HANA. W tej dziedzinie Fujitsu koncentruje się na rozwiązaniach z mechanizmami zabezpieczającymi przed niewłaściwym użytkowaniem danych, umożliwiającymi odpowiedzialne wykorzystywanie wielkich zbiorów danych. Szybkie i łatwe przejście na technologię zarządzania danymi w pamięci operacyjnej umożliwia rozwiązanie Fujitsu Power Appliances for SAP HANA, które pozwala wdrożyć bazę danych działającą w pamięci (IMDB), oraz serwer Fujitsu Terracotta BigMemory — rozwiązanie IMDG będące efektem współpracy z firmą Software AG. Do projektów tych Fujitsu oferuje także usługi uzupełniające.

W salonie wystawowym SAP HANA w stoisku SAP w pawilonie 4 specjaliści z firmy Fujitsu przedstawią scenariusze zastosowań, najlepsze procedury oraz usługi udostępniane w chmurze związane z SAP HANA, a także koncepcje platform kompleksowego przetwarzania danych w czasie rzeczywistym oparte na rozwiązaniach SAP HANA, Sybase ASE, Sybase IQ i Hadoop. Ponadto prezentowane będą rozwiązania dla określonych branż — na przykład dla handlu detalicznego — oraz scenariusze wdrażania mobilności.

Oprócz tego Fujitsu, razem ze swoim partnerem NetApp, zaprezentuje opracowaną wspólnie architekturę referencyjną vShape opartą na technologii serwerów PRIMERGY, pamięci masowej NetApp FAS, urządzeniach sieciowych Brocade oraz oprogramowaniu do wirtualizacji VMware i produktach firmy Microsoft. vShape to pierwsza „konwergentna infrastruktura informatyczna” oparta na najbardziej innowacyjnym w branży, klastrowym systemie operacyjnym do zarządzania pamięcią masową, NetApp Data ONTAP, który ułatwia zarządzanie danymi. Aby zaoferować firmom elastyczne rozwiązania i usługi informatyczne oraz umożliwić im jednolite zarządzanie różnymi usługami dostępnymi w sposób bezpośredni lub w chmurze, Fujitsu oferuje platformę FUJITSU Cloud Integration Platform. Umożliwia ona zintegrowanie i wdrożenie wszystkich usług udostępnianych w chmurze oraz tradycyjnych systemów teleinformatycznych, a także sprawne zarządzanie nimi za pomocą jednej konsoli.

źródło: Fujitsu

KanAutor |2014-03-03T17:01:13+02:003 marca 2014 17:01|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 3 marca 2014 w 17:57 - Odpowiedz

    „Uwierzytelnianie biometryczne przez skanowanie układu żył dłoni” super, ale nie dla stolarzy ani rzeźników. W tych zawodach jest najwięcej nieszczęśliwych wypadków z utratą (obcięciem) dłoni, nawet obojga. ale za to taki system rozpoznawczy jest znacznie trudniejszy do oszukania niż skan odcisku palca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.