Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Plus, Rynek-Aero2 i Plus ze wspólną infrastrukturą

Aero2 i Plus ze wspólną infrastrukturą

Aero2, spółka zależna notowanego na GPW funduszu NFI Midas i operator sieci Plus zawarły umowę na mocy której obie firmy będą wzajemnie korzystać z posiadanej przez siebie infrastruktury telekomunikacyjnej.

Podpisana umowa o współpracy w zakresie świadczenia usług z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej określa zasady współpracy Aero2 i Polkomtela polegającej na umożliwieniu wykorzystywania przez każdą ze stron infrastruktury telekomunikacyjnej drugiej firmy oraz wzajemnym świadczeniu przez spółki usług na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności telekomunikacyjnej.

Na podstawie umowy spółki zobowiązały się do świadczenia na rzecz partnera usług typu SITE, RAN oraz opcjonalnie Transmisji SITE. Dzięki zawartej umowie zarówno Aero2, jak i Polkomtel będą mogły montować urządzenia telekomunikacyjne na stacjach bazowych należących do drugiej strony, bądź zlecać sobie bezpośrednio usługi telekomunikacyjne.

Świadczenie poszczególnych usług będzie się odbywało na podstawie pisemnych zamówień. Szacunkowa wartość pierwszego zamówienia Aero2 na usługi RAN, które będą świadczone przez okres 5 lat, osiągnie 144,5 mln zł.

Podpisanie umowy jest kolejnym krokiem realizacji strategii NFI Midas zakładającej zbudowanie najnowocześniejszego operatora telekomunikacyjnego świadczącego usługi ultraszybkiego mobilnego Internetu w technologii LTE/HSPA+. Porozumienie pozwoli obu firmom znacznie obniżyć koszty oraz istotnie zwiększyć tempo rozbudowy sieci telekomunikacyjnej poprzez wspólne wykorzystywanie posiadanej przez Aero2 i operatora sieci Plus infrastruktury, w tym stacji bazowych. Dodatkowo pozwoli na optymalizację technologiczną obu sieci oraz zapewnienie za ich pośrednictwem lepszej jakości usług telekomunikacyjnych dla odbiorców końcowych każdej ze Stron.

Współpraca operatorów telekomunikacyjnych na podstawie podpisanej umowy przyczyni się do zwiększenia powierzchni kraju na terenie której będzie można świadczyć usługi przesyłu danych w technologii LTE/HSPA+.

źrodło: Aero2

Kan

Autor |2012-03-30T16:51:38+02:0030 marca 2012 16:51|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Plus, Rynek|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. s1k0r3k 30 marca 2012 w 15:27 - Odpowiedz

  Tak, i do przesyłania znowu tej samej kasy między firmami tego samego właściciela.

 2. xc 30 marca 2012 w 15:34 - Odpowiedz

  czy to oznacza, że będzie można korzystać z bezpłatnego internetu aero2 na antenach sieci Plus? proszę o odp.

  • wiedzacy 30 marca 2012 w 17:20 - Odpowiedz

   Nie. Chyba, że w danej lokalizacji Plus wymieni swoje stacje bazowe na takie, które mogą obsługiwać UMTS900 i do tego w trybie MoRAN. Aktualnie tego typu miejsc jest nieco ponad 500, stąd właśnie ponad 1 tysiąc stacji Aero2. 560-kilka własnych i 500-kilka MoRAN od Polkomtela.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile