Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Plus, Rynek-Solorz-Żak liczy na szybką decyzję UOKiK ws. Polkomtela

Solorz-Żak liczy na szybką decyzję UOKiK ws. Polkomtela

Mam nadzieję, że decyzja UOKiK będzie w miarę możliwości jak najszybciej. Ufamy, że UOKiK zgodnie ze swoimi procedurami i przepisami, wyda decyzję w niezbyt odległym czasie. Oczywiście mogą na różnych etapach pojawiać się dodatkowe pytania, ale cierpliwie będziemy czekać na postanowienie Urzędu” – powiedział PAP Solorz-Żak, który w czwartek podpisał umowę kupna Polkomtela, operatora sieci Plus.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która według umowy, musi zostać pozyskana do końca 2011 roku, w przeciwnym wypadku umowa ulega rozwiązaniu, chyba, że strony postanowią inaczej.

W najbliższym możliwym czasie planujemy złożyć w tej sprawie kompletny i kompetentny wniosek do odpowiednich organów. Zaczynamy nad tym pracować bez zbędnej zwłoki, ale jest to dość obszerna dokumentacja i zdajemy sobie sprawę, że postępowanie będzie musiało trochę potrwać. Chcielibyśmy złożyć wniosek w najbliższych tygodniach” – dodał jeden z najbogatszych Polaków.

Zdaniem rynku inwestycja Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtel w znaczącym stopniu przyspieszy rozwój technologii LTE, a to oznacza szansę na naprawdę szybki i powszechny internet w Polsce. Operator Plusa dostarcza usługi głosowe i transmisji danych poprzez szeroki wachlarz rozwiązań bezprzewodowych i szerokopasmowych. Jeśli Solorz-Żak zbuduje na jego masztach internet w technologii LTE, wykorzystując posiadane częstotliwości. Nowe technologie pozwolą Plusowi obniżyć koszty, co umożliwi przygotowanie nowych ofert dla obecnych i nowych klientów sieci operatora.

Już w niedalekiej przyszłości, technologia LTE zrewolucjonizuje życie każdego człowieka. Chciałbym, aby Polska była jednym z pierwszych krajów na świecie, który będzie korzystał z dostępu do Internetu i innych usług transmisji danych za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii” – skomentował wcześniej w komunikacie transakcję Zygmunt Solorz-Żak.

Jak mówi nowy właściciel Plusa, nadchodzi era LTE. „Ta transakcja to ogromna szansa dla polskiego rynku telekomunikacyjnego i jest jednocześnie jedną z największych w historii w Europie Środkowo-Wschodniej. Równie ważny jest fakt, że odbywa się ona przy udziale polskiego kapitału” – dodał.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Biznesmena, to przejęcie Polkomtelu przyśpieszy budowę imperium telekomunikacyjno-medialnego, składającego się z sieci Plus i Cyfrowego Polsatu, na bazie internetu w technologii LTE (do 100 Mb/s). A polski rynek telekomunikacyjny zostanie podzielony między Cyfrowy Polsat i Grupę TP. To przede wszystkim atak na młodego, ale prężnie działającego operatora – sieć Play. Jak odpowie? Operatorzy zgodnie przyznają, że ceny nie będą już dalej spadać. Najniższe obecnie stawki często balansują bowiem na granicy opłacalności. Czy strategia właściciela Polsatu „modem w kieszeni każdego Polaka” okaże się sukcesem w zdobywaniu klientów czas pokaże. My trzymamy za Niego kciuki i Życzymy sukcesu.

źródło: PAP

Kan

Warto przeczytać:
Po co właścicielowi Cyfrowego Polsatu Polkomtel?

Autor |2011-07-01T18:13:10+02:001 lipca 2011 18:13|Kategorie: Finanse, Internet mobilny, Newsy, Plus, Rynek|Tagi: , , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. martiniL 1 lipca 2011 w 16:47 - Odpowiedz

  tworzy nam się niezły oligopol, niby istnieje wolna konkurencja – przykład małych sieci (MVNO), jtworzy się imperium Solorza, obok niego połączenie sieci T-Mobile i Orange, jak to mówi Prezes UKE, właśnie po to jest Play 😀

 2. kozik2010 1 lipca 2011 w 17:25 - Odpowiedz

  P4 zostaje samo. Play sam musi być budować sieć, na dodatek korzysta z roamingu Plusa. Pojawiły się obawy, że Play będzie wciągnięty przez dużego gracza, ale transakcję zablokowałby UOKiK.

 3. Blom 1 lipca 2011 w 22:46 - Odpowiedz

  @martiniL T-Mobile i Orange się nie łączą 🙂 one tylko współpracują ze sobą a to jest różnica i ma raczej podłoże jakościowe i finansowe niż monopolowe.
  Co do Solorza i Plusa, decyzji nie dostanie na już bo znając UOKiK nieźle go prześwietlą.

  • johnny-18 2 lipca 2011 w 14:22 - Odpowiedz

   Blom, ale UOKiK już w tej chwili pozwolił mu na posiadanie trzech infrastrukturalnych operatorów 😉

  • Blom 2 lipca 2011 w 14:52 - Odpowiedz

   @johnny-18 dzięki za zwrócenie uwagi, przyznam, że nie śledzę tej sprawy dogłębnie 🙂

 4. prawda 3 lipca 2011 w 11:34 - Odpowiedz

  TW „Zegarek”,TW”Zeg” Zygmunt Krok-Solorz główny udziałowiec „Polsatu”, podczas wyjazdu do Bułgarii (1977) dostał od ambasady paszport na wszystkie kraje świata, co jak wiadomo było powszechną praktyką w komunizmie 🙂 Po przyjeździe do Niemiec przez Austrię podawał się za Piotra Podgórskiego, wysyłał do Polski różne produkty sprzedawane jednej z central handlu zagranicznego, od ambasady w Austrii otrzymał paszport konsularny i powrócił do kraju (1983). Założył firmę przewożącą paczki z Niemiec do Polski. Z FOZZ dostał 100 mln zł pożyczki (1989), oczywiście każdy mógł dostać tylko inni byli za leniwi i nie chciało im się brać 😉 Od MWGzZ w rządzie Mazowieckiego otrzymał zgodę na handel rublami transferowymi (1990). Polsat założył w 1993 roku, a w następnym roku uzyskał koncesję po interwencji TW „Bolka”. W Polsat zainwestował „Universal (1994) – 300 mld zł za 20 proc. akcji – główna spółka postkomunistyczna związana z wyprowadzaniem pieniędzy z FOZZ. TW „Zegarek” został oficjalnie zwerbowany 18 października 1983 roku przez SB, o ile nie chodziło o przekazanie agenta przez służby wojskowe cywilnym, był bardzo aktywny, donosił na ks. Blachnickiego i na osoby przemycające farbę drukarską w paczkach z pomocą dla Polski, wykreślony z ewidencji 26 czerwca 1985 roku, po 1989 Solorza przejęły (o ile nie powrócił) WSI (formalnie od 1991).
  OTO CALA PRAWDA O SOLORZU

 5. Rafciu 3 lipca 2011 w 12:06 - Odpowiedz

  Mam telefon źle skalibrowany i nie idzie nic ustawić 🙁 pomocy

 6. Kasztelan 3 lipca 2011 w 16:43 - Odpowiedz

  Każdy mógł kupić Plusa, ale tylko polsat się postarał do końca. Mają startegię rozbudowy mobilnego netu LTE i ta inwestycja może im w tym pomóc. Fakt drugi – to Plus będzie w rękach polskiej firmy, a nie tak jak np. Era w Tmobile.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile