Mam nadzieję, że decyzja UOKiK będzie w miarę możliwości jak najszybciej. Ufamy, że UOKiK zgodnie ze swoimi procedurami i przepisami, wyda decyzję w niezbyt odległym czasie. Oczywiście mogą na różnych etapach pojawiać się dodatkowe pytania, ale cierpliwie będziemy czekać na postanowienie Urzędu” – powiedział PAP Solorz-Żak, który w czwartek podpisał umowę kupna Polkomtela, operatora sieci Plus.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która według umowy, musi zostać pozyskana do końca 2011 roku, w przeciwnym wypadku umowa ulega rozwiązaniu, chyba, że strony postanowią inaczej.

W najbliższym możliwym czasie planujemy złożyć w tej sprawie kompletny i kompetentny wniosek do odpowiednich organów. Zaczynamy nad tym pracować bez zbędnej zwłoki, ale jest to dość obszerna dokumentacja i zdajemy sobie sprawę, że postępowanie będzie musiało trochę potrwać. Chcielibyśmy złożyć wniosek w najbliższych tygodniach” – dodał jeden z najbogatszych Polaków.

Zdaniem rynku inwestycja Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtel w znaczącym stopniu przyspieszy rozwój technologii LTE, a to oznacza szansę na naprawdę szybki i powszechny internet w Polsce. Operator Plusa dostarcza usługi głosowe i transmisji danych poprzez szeroki wachlarz rozwiązań bezprzewodowych i szerokopasmowych. Jeśli Solorz-Żak zbuduje na jego masztach internet w technologii LTE, wykorzystując posiadane częstotliwości. Nowe technologie pozwolą Plusowi obniżyć koszty, co umożliwi przygotowanie nowych ofert dla obecnych i nowych klientów sieci operatora.

Już w niedalekiej przyszłości, technologia LTE zrewolucjonizuje życie każdego człowieka. Chciałbym, aby Polska była jednym z pierwszych krajów na świecie, który będzie korzystał z dostępu do Internetu i innych usług transmisji danych za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii” – skomentował wcześniej w komunikacie transakcję Zygmunt Solorz-Żak.

Jak mówi nowy właściciel Plusa, nadchodzi era LTE. „Ta transakcja to ogromna szansa dla polskiego rynku telekomunikacyjnego i jest jednocześnie jedną z największych w historii w Europie Środkowo-Wschodniej. Równie ważny jest fakt, że odbywa się ona przy udziale polskiego kapitału” – dodał.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Biznesmena, to przejęcie Polkomtelu przyśpieszy budowę imperium telekomunikacyjno-medialnego, składającego się z sieci Plus i Cyfrowego Polsatu, na bazie internetu w technologii LTE (do 100 Mb/s). A polski rynek telekomunikacyjny zostanie podzielony między Cyfrowy Polsat i Grupę TP. To przede wszystkim atak na młodego, ale prężnie działającego operatora – sieć Play. Jak odpowie? Operatorzy zgodnie przyznają, że ceny nie będą już dalej spadać. Najniższe obecnie stawki często balansują bowiem na granicy opłacalności. Czy strategia właściciela Polsatu „modem w kieszeni każdego Polaka” okaże się sukcesem w zdobywaniu klientów czas pokaże. My trzymamy za Niego kciuki i Życzymy sukcesu.

źródło: PAP

Kan

Warto przeczytać:
Po co właścicielowi Cyfrowego Polsatu Polkomtel?