Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Orange-Orange wprowadza nową usługę chmurową

Orange wprowadza nową usługę chmurową

Już 72 proc. firm na świecie zarządza sieciami bezprzewodowymi w chmurze. Jest to efekt rosnącej liczby urządzeń mobilnych wykorzystywanych do celów biznesowych. Z drugiej strony, z 43 proc. organizacji, które zapewniają gościom dostęp do własnego Wi-Fi, tylko 13 proc. go kontroluje. Odpowiedzią na potrzebę bezpiecznej sieci WLAN jest usługa WaaS, oferowana wspólnie przez Integrated Solutions (IS) i Orange Polska.

Decydując się na WaaS firmy zyskują dostęp do chronionej przez UTM (Unified Threat Management) i wydajnej sieci bezprzewodowej. Bezpieczeństwo zapewnia filtrowanie ruchu w oparciu o aplikacje i treści internetowe, funkcje IPS (Intrusion Prevention System), firewall oraz antymalware. Wybierając naszą usługę użytkownicy mogą także korzystać ze wsparcia zewnętrznego helpdesku” – mówi Dariusz Jędrzejczyk, Dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych i Korporacyjnych w Orange Polska.

W ramach usługi WaaS konfiguracją sieci, ustawianiem polityk czy rozwiązywaniem problemów sieciowych pracowników zajmują się specjaliści IS. Działanie helpdesk jest regulowane przez Service Level Agreement (SLA), który gwarantuje m.in. określony czas reakcji oraz usunięcie awarii.

Kluczową korzyścią z rozwiązania jest obniżenie wydatków na infrastrukturę sieciową – rutery, przełączniki, centralki, etc. Z kolei dział IT, delegując na zewnątrz zadania związane z zarządzaniem siecią, może skoncentrować się na innych, ważnych dla danego biznesu obszarach, jak np. rozwój i utrzymanie systemów IT.

WaaS to usługa w pełni skalowana. Odpowiada na zmiany zachodzące w firmie – może być rozwijana np. wraz z uruchamianiem nowych oddziałów. Jest dostępna w opcji podstawowej i zaawansowanej oraz w 3 pakietach, dopasowanych do wymagań małego, średniego lub dużego biznesu. Istnieje również możliwość stworzenia oferty niestandardowej.


* Fortinet Security Census 2015 – Wyniki pochodzą z badania 1490 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za IT, pracujących w firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników. Respondenci z 12 państw zostali przebadani przez niezależną firmę badawczą Lightspeed GMI w maju 2015 roku.

źródło: Integrated Solutions

KanAutor |2016-04-06T11:24:44+01:006 kwietnia 2016 11:24|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Orange|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.