Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek-Gaj: do 15 maja decyzja ws. aukcji LTE dla T-Mobile

Gaj: do 15 maja decyzja ws. aukcji LTE dla T-Mobile

W wyniku aukcji częstotliwości 800 MHz dwa bloki częstotliwości zostały przyznane Orange, jeden T-Mobile, jeden P4 oraz jeden NetNet. Ta ostatnia firma (spółka Hieronima Ruty – współpracownika Zygmunta Solorza-Żaka) zrezygnowała jednak z rezerwacji. Jak dodała Magdalena Gaj, Prezes T-Mobile przygotowało raport, z którego wynika, że najlepszy byłby scenariusz zakładający przyznanie przez UKE spółkom T-Mobile i Orange pasm o szerokości po 10 MHz położonych obok siebie, a sieci Play blok znajdujący się na drugim krańcu spektrum. Jak wynika z analizy techniczno-ekonomicznej EY, dla klientów T-Mobile nieefektywna dystrybucja pasma oznacza niższą o połowę prędkość mobilnego Internetu, znaczne obniżenie jakości świadczonych usług, a dla branży w skrajnym przypadku nawet setki milionów złotych dodatkowych inwestycji na budowę sieci mobilnych w Polsce.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył w15 października ubiegłego roku aukcję częstotliwości 800 i 2.600 MHz, przeznaczonych do świadczenia usług internetu mobilnego. W wyniku aukcji raport EY na zlecenie T-Mobile, zgodnie z którym wylicytowany przez P4 (Play) blok częstotliwości powinien trafić do T-Mobile, zaś blok „osierocony” przez NetNet do P4 – mówi Prezes UKE.

źródło: PAP

KanAutor |2016-04-06T12:39:29+02:006 kwietnia 2016 12:39|Kategorie: LTE, Newsy, Prawo, Rynek|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. oot 6 kwietnia 2016 w 10:45 - Odpowiedz

  Jej komentarz potwierdza tylko to że aukcja była źle przeprowadzona.

 2. dzin 6 kwietnia 2016 w 12:23 - Odpowiedz

  Takie namioty wykorzystywane są często na różnego rodzaju targach, szczytach, konferencjach itd.
  Mogą przybierać naprawdę duże rozmiary. Stawia się szkielet, na plandeka. Montuje się podest. Istnieje opcja wynajęcia hali z podłogą drewnianą lub bez.
  Tutaj masz namiar na pewną firmę znajdującą się w okolicach Poznania [url]http://www.trans-hall.com.pl/[/url]. Sprawdź sobie ich portfolio. Masz tam też prosty kalkulator który pomoże wstępnie oszacować koszta.

 3. Oki 7 kwietnia 2016 w 07:01 - Odpowiedz

  Tak źle przeprowadzonej aukcji świat nie widział

 4. kolo 7 kwietnia 2016 w 08:24 - Odpowiedz

  Całe szczęście że chociaż wnioski z tego jakieś potrafią wyciągnąć

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.