Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Play, Plus, T-Mobile, Top7-T-Mobile na czele, peleton tuż za nim – ranking RFBENCHMARK (październik 2019)

T-Mobile na czele, peleton tuż za nim – ranking RFBENCHMARK (październik 2019)

RFBENCHMARK opublikował październikowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przygotowane zestawienie bierze pod uwagę jakość i szybkość Internetu mobilnego. W październiku, podobnie jak miesiąc wcześniej, pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych zajął T-Mobile. Ten operator odnotował także najlepszy wynik w kategorii najniższej wartości ping. W trzeciej badanej kategorii, średniej szybkości wysyłania danych, po raz kolejny najlepszy okazał się Orange.

Szybkość wysyłania danych LTE internet mobilny w Polsce

Liczba pomiarów, na której podstawie przygotowano ranking po raz kolejny pobiła dotychczasowy rekord. W październiku aplikacja RFBENCHMARK odnotowała 243281 pomiarów wykonanych przez użytkowników. Ponad 90% z nich zostało wykonanych w technologii 4G, a prawie co dziesiąty użytkownik RFBENCHMARK wykonał test w zasięgu technologii 3G. Śladowe liczby pomiarów (0,09%) zrealizowane zostały przy użyciu przestarzałego standardu 2G.

Szybkość pobierania danych 3G internet mobilny w Polsce

Średnia szybkość pobierania danych

Drugie z rzędu jesienne zwycięstwo T-Mobile w najbardziej prestiżowej kategorii rankingu RFBENCHMARK. Operator zwycięża z wynikiem 28,21 Mb/s, co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Na drugim miejscu uplasowało się Orange, które traci niewiele do pierwszego miejsca (27,03 Mb/s). Tu jednak z kolei operator odnotował nieco niższy wynik niż we wrześniu. Trzecie miejsce okupuje Play (24,83 Mb/s), a na czwartym, ostatnim miejscu zadomowił się Plus (22,54 Mb/s). To piętnasty z rzędu miesiąc Plusa w dołku. Ostatnim miesiącem, gdy ten operator nie zamykał zestawienia RFBENCHMARK był lipiec 2018 roku.

Szybkość pobierania danych LTE internet mobilny w Polsce

Średnia szybkość wysyłania danych

Orange zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji z rezultatem 13,81 Mb/s, podczas gdy T-Mobile znalazł się na drugim miejscu z wynikiem 13,58 Mb/s. Plus także tym razem włączył się na całego w walce o zwycięstwo. Tym razem sił starczyło jedynie na trzecie miejsce, ale z solidnym wynikiem (13,41 Mb/s). Tabelę klasyfikacji dotyczącej średniej szybkości wysyłania danych zamyka Play (12,5 Mb/s), choć i ten wynik nie odbiega znacząco od czołówki.

Szybkość wysyłania danych 3G internet mobilny w Polsce

Najniższa wartość ping

T-Mobile może cieszyć się z kolejnego z rzędu prowadzenia w tej klasyfikacji. Operator osiągnął wynik 34,39 ms. Tuż za jego plecami znalazł się Orange (34,85 ms), a podium uzupełnił Play (38,38 ms). Na końcu sklasyfikowany został Plus (42,33 ms), który wyraźnie odstawał od reszty stawki.

ping 3G internet mobilny w Polsce

 

Źródło:
rfbenchmark.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.