Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie-Darmowy Office 365 organizacjom non-profit

Darmowy Office 365 organizacjom non-profit

Firma Microsoft poinformowała o ogólnoświatowej dostępności Office 365 dla organizacji non-profit. Jest to usługa przeznaczona dla organizacji non-profit i pozarządowych (NGO), które spełniają kryteria programu wsparcia technologicznego. Usługa ta jest dostępna od dziś w 41 krajach, a do lipca 2014 r. liczba objętych nią krajów ma wzrosnąć do 90. W programie bierze także udział Polska.

Oferujemy organizacjom non-profit i NGO dostęp do najlepszych w swojej klasie narzędzi Microsoft do pracy w chmurze i współpracy. Dzięki temu będą potrzebować mniejszych środków i mniej czasu na obsługę IT, co ułatwi im koncentrację na rozwiązywaniu problemów społecznych, na przykład eliminowaniu zagrożeń dla zdrowia, podnoszeniu poziomu edukacji oraz umiejętności czytania i pisania, a także na ochronie środowiska” — powiedział Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International. „Organizacje non-profit działają tak samo jak inne organizacje i firmy, ale nie zawsze mają środki na wdrażanie najnowszych technologii. Dzięki Office 365 będą mogły działać skuteczniej”.

Z badania przeprowadzonego niedawno przez partnera Microsoft, firmę TechSoup Global, wynika, że dla organizacji non-profit największymi zaletami pracy w chmurze są łatwiejsza administracja IT (79%), oszczędności kosztów (62%), usprawnienie współpracy (61%) oraz bezpieczeństwo danych (54%). Praca organizacji non-profit na całym świecie staje się coraz trudniejsza. W związku z tym ofiarowanie im dostępu do zalet technologii chmury obliczeniowej jest szczególnie istotne, ponieważ przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.

Polskie organizacje non-profit również mogą korzystać z programu grantów. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi ponosząc jedynie opłatę administracyjną. W ramach programu otrzymały one na przykład Windows 8 oraz Office 2013 tuż po ich premierze.

Specjalna edycja aplikacji „Office 365 for Nonprofits” zapewnia organizacjom non-profit i NGO dostęp do zawsze aktualnej usługi w chmurze. Firma Microsoft dostosowała ją do potrzeb tych organizacji, oferując między innymi:

  • Dostęp do informacji z niemal dowolnego miejsca: Office 365 for Nonprofits zwiększa możliwość pracy z dowolnego miejsca i dostępu do plików dzięki aplikacjom Office zoptymalizowanym pod kątem komputerów, smartfonów oraz tabletów.
  • Łatwą współpracę: członkowie organizacji non-profit mogą łatwo ze sobą współpracować, korzystając ze znanych aplikacji Office. Mogą oni na przykład używać poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy, współdzielić pliki i uczestniczyć w wideokonferencjach.
  • Łatwe wdrożenie: Office 365 for Nonprofits oferuje łatwe w obsłudze funkcje administracyjne oraz możliwość instalacji pakietu Office bez odinstalowywania poprzednich wersji.
  • Niezawodność i aktualność: Office 365 for Nonprofits oszczędza czas, który organizacje poświęcały dotychczas na utrzymanie oprogramowania, a jednocześnie daje dostęp do zawsze aktualnych i prostych w obsłudze technologii. Usługa Office 365 for Nonprofits zapewnia ponadto przodujące w branży funkcje zabezpieczeń i gwarantuje działanie bez zakłóceń na poziomie 99,9%.

Organizacje non-profit i NGO, które chcą wdrożyć Microsoft Office 365, mogą sprawdzić kryteria i zgłosić się pod adresem www.microsoft.com/office365nonprofits.

źródło: Microsoft

Kan

Autor |2013-09-11T07:05:21+02:0011 września 2013 07:05|Kategorie: Microsoft, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile