Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, iPhone, Nawigacje, Operatorzy, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-PREdysponowany do roli mistrza PALM PRE

PREdysponowany do roli mistrza PALM PRE

Wstęp

Ostatnie miesiące zdominowane są przez dwie premiery iPhone 3GS i jego największego konkurenta jak na razie na rynku Amerykańskim Palma Pre.
Palm Pre z założenia miał się stać kolejnym iPhone kilerem, a walcząc z tak potężnym konkurentem trzeba pozyskać jego fanów i grać znaczonymi kartami. W tym wypadku tymi kartami jest wykorzystanie iPhone-o podobnego interfejsu, oprogramowania i funkcjonalności.

Ale Pre to nie kolejny plagiat iPhone’a, to doskonale wyszkolony przeciwnik, który zapożyczył to, co najlepsze z konkurenta i „dodał to coś”, co może zadecydować o jego sukcesie.

Palm Pre - iPhone 3GS
Palm Pre – iPhone 3GS

Wokół premiery Apple jak i samego Palma Pre krążyły domniemania, fantazje, szum medialny, który zdecydowanie wpływa na apetyt i przyszły popyt obu telefonów.

Na pewno wpłyną na to PR i reklama szeptana samych producentów, którzy co jakiś czas bardzo sprytnie manipulowali opinią publiczna podrzucając dobrze spreparowany news czy wizję wyglądu przyszłego produktu i jego nowych funkcji.

Działy marketingu i PRowcy obu firm zrobiły kawał dobrej roboty przy promowaniu produktu, który dopiero wejdzie na rynek, przyłożyli się do tego oczywiście również dziennikarze i fani obu produktów.

Palm Pre trójwymiarowy interfejs
Palm Pre trójwymiarowy interfejs

Palm PRE od początku samego zamysłu miał jeden cel zrzucić z pozycji lidera iPhone, który każdego dnia umacniał swoją pozycje na rynku amerykańskim i bardzo szybko zdobywał inne kontynenty w tym Europę.

Palm PRE oparł istotę swego pomysłu na telefon o ten sam zamysł doskonale sprawdzony przez iPhona, czyli połączenie designe’u + i prostoty obsługi. Pomysły te miały być kluczem do sukcesu.

Palm pomyślał również o przeciągnięciu na swoją stronę użytkowników samego iPhona wprowadzając możliwość korzystania nie tylko z samego iTunes, ale również z dobrodziejstw możliwości synchronizowania urządzenia poprzez iTunes (kopiowanie, przegrywanie i archiwizowanie muzyki, filmów, danych, kontaktów).

Wiele osób twierdzi, że taka sytuacja może skończyć się źle dla samego Palma, bowiem Apple bardzo dba o ochronę swoich produktów i oprogramowania, możemy się spodziewać i to wkrótce procesu naruszenie praw autorskich do iTunes.

Jak wiemy Apple bardzo rygorystycznie podchodzi do przestrzegania wszelakiego prawa szczególnie, kiedy narusza się jego pomysły;-) (lub nie do końca jego pomysły).

Palm uderzył też w wielomilionową społeczność opartą na popularnym komunikatorze Twitter, udostępniając komunikator za darmo w swoim telefonie jako jedna z przedefiniowanych aplikacji systemowych.

 

Palm Pre

Apple iPhone 3G/3GS (z OS 3.0)

Wymiary

100,53 x
59,57 x 16,95, 135 gr

115 x 61 x
11,6, 135 gr

Ekran

3.1 cala; 480×320 pixels

3.5 cala; 480×320 pixels

Nawigacja

Ekran dotykowy;
multitouch; wysuwana klawiatura QWERTY

Ekran dotykowy; Home
button; multitouch ; pełno ekranowa klawiatura QWERTY

Aparat

3 MPx; LED
flash; bez video nagrywania

2 MPx/3MPxs; (video
nagrywanie 3GS)

Komunikacja

Dual-band
CDMA; EV-DO Rev. A; Wi-Fi; Bluetooth 2.1 wsparcie dlaA2DP

Quad-band
GSM; tri-band UMTS/HSDPA; Wi-Fi; Bluetooth 2.0 z A2DP , peer-to-peer ,
tethering (współdzielenie internetu)

Accelerometer

Tak

Tak

Sensor
oświetlenia

Tak

Tak

GPS

Tak

Tak

Mapy

Sprint
Navigation (TeleNav)

Google Map (nie długo
Navigon, Sygic,Tom-Tom)

Pamięć

8GB; bez slotu

8GB/ 16GB/32GB; bez slotu

E-mail

POP3/IMAP;
Microsoft Outlook ,Push

POP3/IMAP;
Microsoft Outlook,Push

MMS

Tak

Tak

Synchronizacja

Synergy:
Outlook, Google, and Facebook kalendarz  i
kontakty

CalDAV Yahoo , Google
współgra z exchange, kalendarz, kontakty…

Funkcja
Search

Universal search:
Zakładki, strony www, kontakty

Spotlight:
Przeszukiwanie zasobów telefonu I internetu

Multitasking

Pełne wsparcie dla
aplikacji pracujących w tle

Push
notification

Flash

Adobe’s
Open Screen Project ,Flash 10

Nie

Sklep

Amazon MP3 store

iTunes Store

Aplikacja
Sklepu

Pre App Store

iTunes App Store

Kopiuj/Wklej

Tak

Tak

Złącze
3.5mm

Tak

Tak

Wymienna
bateria

Tak

NieAutor |2009-06-20T08:59:57+02:0020 czerwca 2009 08:59|Kategorie: Apple, Artykuły, Inne, iPhone, Nawigacje, Operatorzy, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie|Tagi: , , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.