Rozpoczęła się akcja zbierania podpisów i wysyłania protestów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam i Radia Maryja przy przydzielaniu koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne. Tadeusz Rydzyk – Dyrektor Radia Maryja apelu o zbieranie podpisów pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przydzielenia miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Apel o wysyłanie protestów do Jana Dworaka, szefa KRRiT, dotyczy m.in. nieprzyznania przez niego w lipcu 2011 r. koncesji dla TV Trwam na nadawanie drogą naziemną programu w technologii cyfrowej, co ogranicza możliwości rozwoju tej katolickiej stacji. Na dyskryminacyjny charakter decyzji KRRiT wskazuje dyrektor Radia Maryja. – Istnieją podmioty, które otrzymały miejsce na multipleksie, niespełniające ku temu warunków. Są tam poważne uchybienia formalne. Pomimo to otrzymały one koncesje na nadawanie drogą rozsiewczą naziemną, a niektóre aż kilka takich miejsc na multipleksie. TV Trwam nie dostała żadnego – zaznacza o. Tadeusz Rydzyk.

KRRiT nie raczyła także powiadomić Fundacji, kiedy zapadła decyzja o nieumieszczeniu TV Trwam na multipleksie. Według dyrektora Radia Maryja, postępowanie KRRiT wobec TV Trwam świadczy o tym, że sprawujący władzę w Polsce z nikim się nie liczą. Również „Nasz Dziennik” zachęca do wysyłania pism do szefa KRRiT z żądaniem przyznania Telewizji Trwam i Radiu Maryja należnego miejsca na tzw. multipleksie i zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów. Sprawą zainteresowali się parlamentarzyści.

Apel Dyrektora Radia Maryja O. Dr. Tadeusza Rydzyka: Tutaj

30 grudnia ubiegłego roku Emitel poinformował, że zakończono 5 etap wdrażania MUX 2. Uruchomiona została ostatnia z sześciu zaplanowanych emisji. Od tej pory 94% mieszkańców Polski jest w zasięgu MUX 2. W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News. Docelowo w multipleksie będzie dostępnych osiem programów telewizyjnych. Od 15 grudnia 2011 roku 15% mieszkańców Polski jest w zasięgu MUX 1. W następnym etapie harmonogramu uruchomień, do 31 maja 2012, zasięgiem MUX 1 zostanie objęte co najmniej 92% populacji kraju.

Kan