Jesteś tutaj:-, Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Rozrywka, Telewizja, UPC, Vectra-Netflix: Nowy i ulepszony Indeks prędkości dostawców internetowych

Netflix: Nowy i ulepszony Indeks prędkości dostawców internetowych

W serwisie Netflix najważniejsze decyzje podejmują użytkownicy — sami decydują, kiedy, gdzie i na jakich urządzeniach oglądają wyjątkowe treści. Użytkownicy serwisu Netflix chcą korzystać z niego bez problemów i zakłóceń.

Aby przesyłanie strumieniowe treści do użytkowników z ponad 190 krajów było możliwe, materiały wideo muszą zostać skonwertowane do zakodowanej formy. Ten proces nazywamy kodowaniem. W ostatnim czasie stworzono nowe formaty kodowania, dzięki którym treści docierają do użytkowników w takiej samej lub wyższej jakości, ale mają mniejszy rozmiar czy też szybkość transmisji bitów (bitrate). Te bardziej wydajne formaty kodowania zapewniają użytkownikom wiele korzyści, mogą oni bowiem oglądać treści w lepszej jakości obrazu i dźwięku przy tej samej lub niższej przepustowości łącza. Są one również korzystne dla dostawców internetowych, którzy odnotowali obniżenie ruchu w swoich sieciach.

 

Obecnie wdrażamy te wydajne formaty kodowania w serwisie Netflix na szeroką skalę, dlatego zmieniliśmy Indeks prędkości dostawców internetowych, uwzględniając w nim nowe pomiary wydajności, aby dostosować go do zmieniających się warunków przesyłania strumieniowego i kodowania. Indeks prędkości dostawców internetowych ma być źródłem informacji na temat dostawców internetu, którzy zapewniają najlepszą wydajność podczas korzystania z serwisu Netflix w godzinach szczytu. Załóżmy, że w Indeksie prędkości dostawców internetowych widnieją dwaj dostawcy oferujący dokładnie taką samą przepustowość łącza wyrażaną w Mb/s. Dotychczas mogło się zdarzyć, że występowały różnice w jakości obrazu, mimo że zapewniali oni taką samą prędkość łącza. Było to zależne on urządzenia, na którym użytkownik ogląda treści. Nowa metoda pomiaru uwzględnia informacje o urządzeniu, formacie kodowania oraz o planie Netflix, z którego korzysta użytkownik. Obecnie sprawdzamy różnice w prędkości internetu oferowanej przez poszczególnych dostawców, zakładając, że pozostałe czynniki wpływające na wynik są takie same (poza ruchem w sieci komórkowej).

 

Warto podkreślić, że dostawcy internetowi, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z serwisu Netflix w wysokiej jakości, nadal będą wysoko oceniani. Netflix chce, by czynniki niezależne od dostawców, takie jak urządzenia, z których korzysta użytkownik, nie wpływały na wynik pomiaru prędkości oraz pozycję w rankingu.

Wraz z aktualizacją metodologii pomiaru zaktualizowano indeks pod kątem przejrzystości i łatwości użytkowania. Dotychczas określano prędkość internetu z dokładnością do 0,1 Mb/s. Od teraz przepustowość łącza będzie zaokrąglana do 0,2 Mb/s, ponieważ różnice prędkości poniżej 0,2 Mb/s nie mają znaczącego wpływu na jakość treści oglądanych w serwisie, uważa Netflix. Ponadto po raz pierwszy dopuszczono możliwość umieszczenia kilku dostawców internetowych na tej samej lokacie. Na przykład w USA siedmiu dostawców zajęło pierwsze miejsce w rankingu. Ponadto w najnowszym raporcie w czołówce znalazło się także siedem krajów i regionów. Tajlandia, Szwajcaria, Singapur, Holandia, Hongkong, Belgia oraz Australia odnotowały średnią prędkość na poziomie 3,8 Mb/s.

 

Chcąc podkreślić te zmiany, zmieniliśmy również wygląd oraz funkcjonalność witryny z Indeksem prędkości dostawców internetowych. 

Nieustannie staramy się zapewniać milionom użytkowników serwisu Netflix dostęp do rozrywki w najwyższej jakości. Indeks prędkości dostawców internetowych to przydatne narzędzie, które pomaga nam osiągnąć ten cel.

 

Ranking

Снимок экрана 2022 07 08 в 09.39.36Autor |2022-07-08T09:42:21+01:008 lipca 2022 09:30|Kategorie: Inne, Internet, Netia, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Rozrywka, Telewizja, UPC, Vectra|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.