Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Xiaomi, Vivo i Oppo stworzą standard bezprzewodowego udostępniania plików

Xiaomi, Vivo i Oppo stworzą standard bezprzewodowego udostępniania plików

Chińscy producenci smartfonów – Xiaomi, Vivo i Oppo – porozumieli się w sprawie wspólnego opracowania nowego protokołu do bezprzewodowej wymiany plików pomiędzy urządzeniami. Oprogramowanie ma być zaimplementowane w nakładkach systemowych Android: Xiaomi MIUI, Oppo ColorOS i Vivo FuntouchOS.

Jak pisze The Verge, powołując się na oficjalny profil MIUI w WeChat –  nowy protokół wykorzystujący technologię Bluetooth do połączenia urządzeń, zapewni prędkość transmisji danych do 20 MB/s. Wersję Beta nowej funkcji ma być pokazana do końca tego miesiąca. Inni producenci mogą dołączyć do inicjatywy, jeśli będą chcieli.

Google ma własny, ale już leciwy serwis Android Beam do bezprzewodowej transmisji danych z jednego urządzenia na drugie. To narzędzie oparte jest na technologii zbliżeniowej NFC, i został dodane w wersji Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), która ukazała się jeszcze w 2011 roku.

W najnowszej aktualizacji Androida — 10 Q — Android Beam zostanie zastąpione nową funkcją — Fast Share. Pozwoli ona na udostępnianie treści, nie tylko pomiędzy smartfonami, ale i chromebookami, inteligentnymi zegarkami a także smartfonami Apple.

Do pracy Fast Share wymagane będzie posiadanie systemowych usług Google (Google Play Services) – zapewne dlatego chińscy producenci chcą stworzyć własny odpowiednik, żeby nie być zbytnio zależnymi od Google.

Według Counterpoint Research, do trzech firm wchodzących w skład tej inicjatywy, należy prawie połowa chińskiego rynku smartfonów — 49% według stanu na ostatni kwartał. Daje to spore szanse na rozpowszechnienie się tego standardu na rynku azjatyckim.Autor |2019-08-20T11:21:50+02:0020 sierpnia 2019 11:21|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.