Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Taryfy, Top7-Mapa HERE Cellular Signals pokazuje jakość zasięgu sieci komórkowej na drogach na całym świecie

Mapa HERE Cellular Signals pokazuje jakość zasięgu sieci komórkowej na drogach na całym świecie

HERE Cellular Signals to potężny zestaw danych dla operatorów sieci komórkowych i producentów pojazdów przydatny do oceny łączności sieci komórkowych.

HERE Technologies – firma aktywna w usługach mapowania i usługach platform lokalizacyjnych, ogłosiła uruchomienie usługi HERE Cellular Signals. Będzie to unikalny zestaw danych, który będzie miał na celu dostarczanie aktualnej informacji na temat wydajności sieci komórkowych na drogach w 196 krajach.

W każdym segmencie dróg – od autostrad przez arterie miejskie po obszary wiejskie – HERE Cellular Signals zapewnia  obraz zasięgu sieci, nośników, siły sygnału i typu sieci radiowej. Siła sygnału jest reprezentowana jako doskonała, dobra, dostateczna lub uboga. Informacje te mogą pomóc operatorom sieci komórkowych w monitorowaniu wydajności ich własnej sieci, przeprowadzaniu analiz konkurencyjności w celu identyfikacji obszarów o względnej sile i słabości oraz podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących planowania sieci.

Przewidywanie dostępnego sygnału i szerokości pasma w danej lokalizacji jest kluczowym elementem umożliwiającym podłączanie pojazdów”, powiedział Aaron Mayfield, Senior Product Manager w HERE Technologies. „Wraz z pojawieniem się sieci 5G powstanie nowa generacja połączonych usług, dzięki czemu mapowanie dostępnych szerokości pasma będzie jeszcze bardziej istotne”.

Jak to działa?

Aby stworzyć HERE Cellular Signals, firma  HERE połączyła swoją  globalną mapę radiową z mapą globalnej sieci drogowej.

Na potrzeby mapy radiowej HERE przetwarza sygnały radiowe z sieci komórkowych  i Wi-Fi oraz współrzędne GPS z ponad 250 milionów podłączonych na całym świecie urządzeń, które wykorzystują technologię pozycjonowania sieci HERE. Technologia pozycjonowania sieci HERE pomaga urządzeniu zlokalizować się na podstawie tego, które sieci komórkowe i Wi-Fi znajdują się w zasięgu urządzenia i jak silny jest każdy sygnał. Poprzez agregację tych informacji HERE stworzył rozległą mapę środowiska radiowego.

Mapa radiowa jest aktualizowana średnio  100 milionów razy dziennie za pomocą samych tylko aktualizacji komórkowych. Duża ilość danych umożliwia zwiększenie dokładności pozycjonowania na wszystkich rodzajach dróg, w tym na drogach  wiejskich. HERE stosuje algorytmy uczenia maszynowego w chmurze w celu identyfikacji odstających danych i zapewnienia wysokiej jakości danych.

Korzyści dla operatorów sieci komórkowych

Usługa zapewnia operatorom sieci komórkowych szereg korzyści, w tym pomoc w planowaniu i optymalizacji sieci i częstotliwości radiowych, a także w przeprowadzaniu oceny jakości dostarczanych usług oraz  ocena konkurencji. Produkt może również pomóc operatorom sieci komórkowych odpowiedzieć na pytania klientów związane z obsługą sieci oraz  przygotować raporty dla inwestorów.

Korzyści dla firm transportowych, logistycznych i motoryzacyjnych

HERE Cellular Signals oferuje również korzyści dla innych branż. Firmy transportowe mogą wykorzystać produkt do usprawnienia komunikacji pomiędzy flotą a centrum wysyłkowym, optymizacji planowania i logistyki oraz oceny zasięgu sieci komórkowej i planów serwisowych.

W międzyczasie podłączone pojazdy wymagają stałego połączenia z chmurą, infrastrukturą drogową i innymi pojazdami. Dzięki HERE Cellular Signals producenci pojazdów mogą zoptymalizować proces pobierania i przesyłania informacji przez pojazdy. Na przykład, jeśli pojazd wie, że podróżuje do obszaru o słabej łączności komórkowej, może wstępnie pobrać potrzebne informacje, zapewniając lepsze warunki dla kierowcy i mniejszy wpływ na sieć.

 Autor |2019-02-21T10:00:50+01:0021 lutego 2019 10:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Taryfy, Top7|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kozi 22 marca 2019 w 22:56 - Odpowiedz

    Jak wejdzie 5G to problem z zasięgiem będzie minimalny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.