Jesteś tutaj:-, Newsy-Domena, hosting — co warto wiedzieć, zanim założysz stronę internetową?

Domena, hosting — co warto wiedzieć, zanim założysz stronę internetową?

Materiał partnera

Hosting i domena są podstawą dla własnej, samodzielnej strony internetowej. Zanim zajmiesz się takimi aspektami, jak szablon witryny czy elementy graficzne, warto wybrać wpierw konkretną domenę oraz hosting. Sprawdź, czym są te poszczególne elementy, co znaczą i dlaczego są tak ważne!

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej strony internetowej, która opowie nieco więcej o działalności Twojej firmy lub o usługach, jakie świadczysz, jest zakup domeny. Kolejnym etapem rozwijania witryny WWW jest serwer, a dokładniej rzecz ujmując — znalezienie miejsca na serwerze, które będzie mogła zająć Twoja domena. Serwer potocznie nazywamy hostingiem. Zanim zaczniesz działać w sprawie swojej strony internetowej, koniecznie zwróć uwagę na podstawowe zagadnienia z tej tematyki!

Co warto wiedzieć na temat domeny?

Jeśli po Twojej głowie krąży pytanie, czym dokładnie jest domena, warto wiedzieć, iż to nazwa własnej strony internetowej. Ściślej rzecz ujmując, jest to adres, który zaczyna się zaraz po WWW (z języka angielskiego oznacza to world wide web), a kończy się sufiksem, np. .pl. Domena to nic innego, jak swego rodzaju wizytówka witryny. Warto zainteresować się tym, jaka domena będzie odpowiadać za stronę internetową Twojej firmy, aby całość brzmiała poważnie i była powodem do dumy, a nie do wstydu.

Aby cieszyć się dobrą domeną, warto skusić się na krótką, ale jednocześnie chwytliwą nazwę. W ten sposób umożliwisz łatwiejsze zapamiętanie adresu strony, co przełoży się w rzeczywistości na ewentualne odwiedziny i wyświetlenia.

Dobra domena powinna odzwierciedlać tematykę twojej witryny. Z tego powodu tak istotne jest, by nie wybierać nazwy, która jest całkowicie nieadekwatna do treści zawartych na stronie internetowej. Cenną informacją jest, iż można wybierać różne sufiksy, w zależności od tego czego oczekujesz  jako właściciel strony.

Czym jest hosting?

Choć określenie hosting brzmi tajemniczo, to nic innego, jak wydzielone przez dostawcę usług internetowych miejsce na serwerze. Hosting www pozwala na normalne funkcjonowanie Twojej strony internetowej. Polega on na zarezerwowaniu konkretnego zasobu serwerowni i oddaniu go do dyspozycji osoby, która korzysta z usług dostawcy.

Dostęp do usług internetowych w ramach hostingu musi zagwarantować oddanie do dyspozycji konkretnej objętości dysku twardego. Ponadto osoba decydująca się na zakup usług internetowych umawia się z dostawcą na konkretną maksymalną ilość danych, jaką może przesyłać przez łącza internetowe serwerowni.

Wraz z hostingiem nabywa się konkretny zakres usług obsługiwanych przez serwerownię. Ważne jest też maksymalny stopień obciążenia serwerowni, dlatego każdy usługobiorca powinien wiedzieć, Ile mocy jest mu potrzebne.

Jak widać znajomość podstawowych zagadnień związanych z witrynami internetowymi to klucz do uzyskania rozwiązań, jakie odpowiadać będą wymaganiom konkretnych użytkowników. Tylko wynalezienie dobre chwytliwej domeny oraz wykupienie miejsca na serwerze odpowiedniej wielkości pozwoli na prężne działanie Twojej witryny.

 

Autor |2023-11-27T13:47:25+01:0027 listopada 2023 13:47|Kategorie: Internet, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile