Sophos przedstawia najnowszą wersję Sophos SafeGuard Encryption – nowe podejście do ochrony danych użytkowników. SGN to rozwiązanie umożliwiające przyjęcie na szeroką skalę dwóch funkcji: wydajnego i funkcjonalnego szyfrowania danych oraz zarządzanie wszystkimi urządzeniami dzięki wieloplatformowej usłudze w chmurze obliczeniowej.

Sophos SafeGuard Encryption – wydajność i użyteczność

Wydajność

Z Sophos SGN zarządzającym Microsoft BitLocker w systemie Windows lub Apple Vault 2 dla platformy Mac, czas wymagany do szyfrowania dysku i uruchomienia systemu operacyjnego został znacznie skrócony w porównaniu do trzeciorzędowych silników szyfrowania danych. Czas szyfrowania danych jest do siedmiu razy krótszy, a czas rozruchu do 3 razy szybszy.

Mircrosoft oklaskuje rozwiązanie firmy Sophos, które integruje szyfrowanie danych BitLocerem– komentuje Terry Myerson – wiceprezes Microsoft. SafeGuard wykorzystując BitLocer pozwala, użytkownikom systemu Windows otrzymać najlepsze funkcjonalności z obydwu światów: bezpieczeństwo i zgodność szyfrowania dla przedsiębiorstw wymagających natywnej funkcjonalności – dodaje.

Użyteczność

Najnowsza wersja SGN rozwiązuje również istotne wyzwanie zarządzania szyfrowaniem na wielu platformach, urządzeniach i środowiskach typu cloud. Użytkownicy i pracownicy mogą teraz bezpiecznie udostępniać dane między systemem Windows, iOS czy urządzeniami mobilnymi – gwarantuje to zabezpieczenie danych bez względu na lokalizację. Zarządzanie rozmaitymi urządzeniami nie oznacza konieczności stosowanie wielu konsol, dzięki SGN dział IT może koordynować szyfrowanie dla całej organizacji z poziomu jednego panelu.

Podejście Sophos do szyfrowania opiera się na umożliwianiu użytkownikowi działać bezpiecznie i intuicyjnie – udostępnianie danych między użytkownikami, partnerami i klientami odbywa się za pośrednictwem chmury obliczeniowej i urządzeń z których korzystają. Dla przykładu użytkownik systemu Windows może przechowywać dane w chmurze i udostępniać je partnerowi, który korzysta z Maca. Dodatkowo dane mogą być edytowane za pomocą smartfonów czy tabletów z zaznaczaniem grupy docelowych odbiorców.

Biorąc pod uwagę dzisiejszą skłonność do przenoszenia danych firmowych poza organizację za pomocą laptopów, smartfonów czy tabletów, wydaje się oczywiste, że szyfrowanie staje się oczywistością– komentuje Charles Kolodgy, wiceprezes ds. bezpieczeństwa IT IDC.

Jesteśmy zadowoleni, że możemy dostarczyć SafeGuard Encryption 6.1 z innym podejściem do szyfrowania danych, który pozwala użytkownikom pracować w całkiem odmienny sposób, bez poświęcania czasu i osiągnięciem standardów zgodności, które pozwalają utrzymać wiarygodność na rynku – komentuje Dan Schiappa, wiceprezes i dyrektor generalny ochrony klienta końcowego w Sophos.

Video: Prezes Sophos Kris Hagerman i starszy wiceprezes Dan Schiappa dyskutują o najnowszej wersji Sophos SafeGuard Encryption 6.1

źródło: Sophos

Kan