Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony, Zdrowie-Mobilny Przewodnik w telefonie

Mobilny Przewodnik w telefonie

Pisał o nim Gall Anonim a król Bolesław Chrobry często interesował się tym miejscem. Zastanawiacie się o jakim miejscu mowa?

O Głogowie – jednym z najstarszych miast Polski. To tutaj była siedziba księcia głogowskiego, który władał północno-wschodnią częścią Śląska. Nękany wojnami i najazdami Głogów, za każdym razem odnawiał się z popiołów niczym feniks.

Chcąc przybliżyć turystom niezwykłą historię miasta, Urząd Miasta Głogowa dołączył do projektu Mobilnego Przewodnika. Tym samym powstały opowiadania o najciekawszych i najbardziej interesujących obiektach.
Idea Mobilnego Przewodnika (www.mobilny-przewodnik.pl) łączy w sobie mobilność i prostotę. Pozwala na dostęp do informacji praktycznie w dowolnymi miejscu Polski. Wymagany jest jedynie zwykły telefon komórkowy. Nie trzeba niczego konfigurować czy instalować w aparacie GSM. Nie jest wymagany specjalny model telefonu czy zaawansowane usługi transmisji danych.

W przypadku Głogowa wystarczy zadzwonić pod dedykowany numer (76) 7539900 i z klawiatury telefonu podać kod obiektu, o którym chce się usłyszeć opowieść (np. pod kodem 1107 usłyszymy opowieść o sądzie i karach, a kod 1111 skrywa niezwykłą historię generała Umińskiego). Po wprowadzeniu kodu, specjalnie przygotowane i udźwiękowione opowiadania odkryją przed słuchaczem nowe oblicze każdego z miejsc. Dla bardziej wymagających udostępniono możliwość ściągnięcia pliku .mp3 zawierającego konkretną opowieść – wystarczy wysłać wiadomość SMS, aby otrzymać link do ściągnięcia pliku. W sumie w ramach projektu dla Głogowa przygotowano 14 opowieści o najważniejszych atrakcjach miasta. Mapkę z atrakcjami i opowiadaniami można również znaleźć na http://www.mobilny-przewodnik.pl. Informacje o tym, jak korzystać z możliwości Mobilnego Przewodnika można znaleźć na specjalnie przygotowanych tablicach zainstalowanych przy atrakcjach turystycznych, jak również na drukowanych, bezpłatnych mapkach dostępnych w informacji turystycznej.

Wszystkie opowieści przygotowane zostały przez zawodowych historyków, którzy dostali dość nietypowe i niełatwe zadanie. Przedstawić historię miejsc w sposób atrakcyjny dla dzisiejszego turysty. Słuchając specjalnie przygotowanych opowieści można dowiedzieć się nie tylko o historii miasta, ale także usłyszeć o codziennym życiu w średniowiecznym grodzie, obawach i problemach ludzi tamtych czasów, czy wyrafinowanych torturach lub karach. Niektóre z historii bardziej przypominają scenariusze filmów sensacyjnych niż zwykłą gawędę przewodnika. A wszystko to w zasięgu zwykłego telefonu i dostępne o dowolnej porze dnia czy nocy.

źrodło: PRAGMA

Kan

Autor |2011-06-21T11:08:03+02:0021 czerwca 2011 11:08|Kategorie: Aplikacje, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony, Zdrowie|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Robuś 26 czerwca 2011 w 22:17 - Odpowiedz

    Ciekawe, może pojadę.

  2. Tigertygrys 1 lipca 2011 w 19:56 - Odpowiedz

    ciekawy pomysł na promocję ….inne miasta powinny brać przykład – ewentualnie przewodniki po Polsce są dostępne w tej formie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.