Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-Panasonic AF1 – nowe wyświetlacze z otwartą platformą SoC

Panasonic AF1 – nowe wyświetlacze z otwartą platformą SoC

Panasonic zaprezentuje podczas zbliżających się targów ISE nowe wyświetlacze działające w oparciu
o otwartą platformę SoC (System-on-a-Chip). Oznacza to, że będzie na nich można z łatwością instalować oprogramowanie i aplikacje firm trzecich, szczególnie zaś systemy zarządzania treścią. W skład serii o nazwie AF1 wejdą urządzenia o przekątnych 42, 49 i 55 cali przystosowane do ciągłej pracy w trybie 24/7.

Panasonic AF1
Panasonic AF1

Już w kwietniu 2016 r. Panasonic wprowadzi na Android oraz HTML5. Będą one posiadać czterordzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Rozwiązanie to będzie alternatywą dla drogich zewnętrznych systemów „Wintel”, które wymagają okablowania i dodatkowych elementów instalacyjnych.

Panasonic AF1
Panasonic AF1

Wyświetlacze AF1 posiadają ramkę o grubości 6,3 mm i będą oferowane w trzech wariantach: 42, 49 i 55 cali. Wszystkie są zaprojektowane do pracy 24/7 zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Jasność 500 cd/m2 i panel IPS zapewniają doskonałe kąty widzenia i kolory, możliwa jest również instalacja w pochyleniu do 45 stopni w przód lub w tył.

Seria AF1 jest objęta certyfikatem Google, dzięki czemu firmy tworzące oprogramowanie będą mogły projektować wyspecjalizowane aplikacje do zastosowań Digital Signage i nie tylko. Zweryfikowane aplikacje użytkownicy będą mogli zainstalować zdalnie z serwera Panasonic lub bezpośrednio za pomocą USB lub karty mikro SD – mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic. – Naszych partnerów, którzy opracowują rozwiązania dla otwartej platformy Panasonic będziemy przedstawiać wraz z pojawianiem się ich aplikacji na rynku – dodaje Enrique Robledo.

Panasonic AF1
Panasonic AF1

Nowe monitory mają wbudowany odtwarzacz multimedialny i obsługują sieć Wi-Fi, co znacznie ogranicza okablowanie i eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego odtwarzacza. Dzięki temu pozwalają w prosty sposób odtwarzać filmy wideo czy wyświetlać zdjęcia.

Za sprawą otwartego interfejsu API użytkownicy będą mieli możliwość sterowania wyświetlaczami za pośrednictwem oprogramowania pochodzącego od innych producentów działającego na otwartej platformie Panasonic.

OpenPort Platform pozwoli użytkownikom systemów Digital Signage w bardzo prosty sposób dostosowywać i aktualizować wyświetlane treści, a także uzupełniać system o kolejne funkcjonalności w zależności od potrzeb. To w połączeniu z wysoką jakością obrazu i niezawodnością sprawia, że wyświetlacze AF1 będą stanowiły oszczędne i kompletne rozwiązanie do cyfrowej komunikacji wizualnej – dodaje Enrique Robledo.

Możliwości nowych wyświetlaczy Panasonic będzie można sprawdzić podczas zbliżających się targów ISE
w Amsterdamie, od 9 do 12 lutego 2016 r.

źródło: Panasonic Kan

Autor |2016-01-20T08:28:14+01:0020 stycznia 2016 08:28|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile