Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt-SolidEnergy zrewolucjonizuje akumulatory smartfona?

SolidEnergy zrewolucjonizuje akumulatory smartfona?

Smartfony to świetne narzędzia do pracy i zabawy. Niestety ich czas pracy na baterii często okazuje się zaskakująco krótki. Co chwilę pojawiają się wieści o nowych, rewolucyjnych technologiach czy bateriach przyszłości, mających znacznie wydłużyć czas pracy smartfonów. Teraz naukowcy z SolidEnergy, startupu powołanego do życia przez pracowników Massachusetts Institute of Technology, stworzyli akumulator litowo-jonowy, który pozwala potencjalnie na zwiększenie żywotności baterii przeciętnego smartfona dwukrotnie.


Oto kolejny projekt, który próbuje podjąć temat krótkiego czasu pracy współczesnych gadżetów na jednym ładowaniu, akumulator litowo-jonowy wyposażony w niezwykle cienką metalową anodę. Badacze z SolidEnergy doprowadzili do przełomu, zmieniając materiał, z którego budowali anody akumulatorów. Zamiast grafitu zastosowali cienki miedziano-litowy drut. To pozwoliło im zbudować ogniwo o większej pojemności, jak i o mniejszym rozmiarze od tradycyjnego. To właśnie ten drobny element, pozwolił naukowcom podnieść gęstość energii akumulatora dwukrotnie z 600Wh/l do 1200Wh/l.

Co bardzo istotne elektrolit może pełnić swoją rolę już w temperaturze pokojowej – inne baterie z metalową anodą wymagają wysokich temperatur. To doskonała wiadomość, nie tylko dla użytkowników smartfonów.

O prawdziwych innowacjach w ostatnim czasie nie słyszymy zbyt często. Zatem nowe ogniwo powinno wzbudzić szczególne zainteresowanie. Tymczasem okazuje się, że stworzenie nowej generacji baterii zajmie jednak badaczom jeszcze trochę czasu. Powód, wdrożenie nowego rodzaju akumulatorów do masowej produkcji wymaga zmiany procesu produkcji, na co zwracają uwagę sceptycy.

Czy naukowcy z SolidEnergy zrewolucjonizują akumulatory smartfona? Niedługo będziemy mieli możliwość się o tym przekonać. Zespół badacze rozpoczął właśnie prace nad ogniwem do pierwszego prototypu smartfona od Google, składającego się z „klocków”. Telefon Projektu Ara trafi wejdzie na rynek w II połowie 2015 roku.

źródło: Forbes

Kan

Autor |2015-01-30T08:00:56+01:0030 stycznia 2015 08:00|Kategorie: Inne, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. LesH 30 stycznia 2015 w 12:20 - Odpowiedz

  Poczekajmy na konkrety tego projektu. Na razie są dobre, obiecujące przewidywania i zapowiedzi odkrywców.

 2. damcio69 30 stycznia 2015 w 12:21 - Odpowiedz

  fajny artykuł… oby słowo ciałem się stało… dwie literówki w tekście zamiast „tradycyjne” powinno być chyba „tradycyjnego” i zamiast „Czysty” powinno być chyba „Czy”… pozdro

 3. Tia 30 stycznia 2015 w 13:26 - Odpowiedz

  To jest informacja, która interesuje każdego właściciela smartfona. Bateria to najsłabsze ogniwo tych telefonów

 4. Mija 30 stycznia 2015 w 14:55 - Odpowiedz

  I takie newsy lubię czytać

 5. nicki 31 stycznia 2015 w 07:30 - Odpowiedz

  A ja nie lubię czytać takich wiadomości, bo zawsze są to tylko puste słowa. Na przestrzeni kilku lat takie newsy pojawiały się przynajmniej 4-5-cio krotnie i ogniwa jakie były słabe, takie dalej są. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale ktoś chyba musi mieć w tym interes, aby nie dopuszczać tych wspaniałych nowych wynalazków do powszechnego użytku.

 6. wi 1 lutego 2015 w 18:23 - Odpowiedz

  ….no i dobrze tylko ile takich „rewolucyjnych” informacji już było i dalej NIC…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.