Jesteś tutaj:-, Inne, Testy i opinie-Recenzja UPS Ever ECO 1000 LCD: zapasowa elektrownia

Recenzja UPS Ever ECO 1000 LCD: zapasowa elektrownia

Zasilacz awaryjny UPS (ang. Uninterraptible Power Systems – systemy bezprzerwowego zasilania) – urządzenie lub system, którego funkcją jest nieprzerwane zasilanie innych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych. Zasilacz UPS to nie tylko zabezpieczenie przed brakiem prądu, ale i także przed przepięciami w sieci np. podczas burzy.

Jak wynika z doświadczeń specjalistów Kroll Ontrack, zniszczenie sprzętu komputerowego oraz wynikająca z niego utrata danych będąca skutkiem gwałtownych burz, trąb powietrznych czy przerw w dostawie energii, może bezpośrednio wpłynąć na funkcjonowanie firmy. W kryzysowej sytuacji, gdy np. zalaniu ulegnie serwerownia lub dojdzie do zwarcia w sieci, do której podłączone są firmowe komputery, przedsiębiorcy natychmiastowo tracą nie tylko drogi sprzęt, ale również dostęp do swoich najistotniejszych danych: umów, budżetów, faktur czy danych kontaktowych kontrahentów. W tej sytuacji średniej wielkości polska firma narażona jest na przerwanie ciągłości biznesowej, a tym samym na poważne straty finansowe wynoszące nawet ok. 500 tys. zł. dziennie. Według ocen specjalistów organizacji WWF, już teraz globalne straty przedsiębiorstw spowodowane ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi wynoszą rocznie ok. 40 miliardów dolarów.


Główna charakterystyka zasilacza EVER ECO 1000 LCD – polskiego producenta systemów zasilania awaryjnego:

 • „Zimny start” – możliwość uruchomienia bez podłączonego zasilania z sieci.
 • Rozbudowany panel LCD (EVS) – wizualna informacja dotycząca określonych stanów i parametrów pracy.
 • Dźwiękowa sygnalizacja określonych stanów pracy.
 • Cyfrowy monitoring stopnia naładowania baterii (DBM).
 • Inteligentny przycisk wielofunkcyjny (IMB). Mikroprocesorowa kontrola parametrów. Podwójny system
 • zabezpieczenia (DPS). Tryb oszczędzania energii (GREEN FUNCTION).
 • Szybka i łatwa wymiana baterii (ESB).
 • Filtr teleinformatyczny (złącze RJ45).
 • Komunikacja z komputerem poprzez port USB.

Jak zapowiada producent, najnowsza seria zasilaczy EVER ECO LCD zaprojektowana została z myślą o zapewnieniu ochrony oraz bezprzerwowego zasilania urządzeń stosowanych w domu i biurze. Są to zasilacze awaryjne UPS skonstruowane w technologii Off-Line. Urządzenia te chronią: komputery PC, konsole do gier, sieci i urządzenia telekomunikacyjne (Wi-Fi), monitory, drukarki atramentowe, systemy kasowe, przed spadkami bądź zanikami napięcia w sieci, jak również możliwościami powstania uszkodzeń w wyniku przepięć w sieci zasilającej. Dzięki ich zastosowaniu, w przypadku awarii zasilania zmniejsza się ryzyko utraty danych znajdujących się aktualnie w pamięci operacyjnej komputera, a nawet uszkodzenia urządzeń pamięci masowej.


Po zakupie w opakowaniu znajdziemy: zasilacz, przewody IEC 320 (2 sztuki), przewód komunikacji USB do połączenia zasilacza z komputerem, skróconą instrukcję rysunkową i kartę gwarancyjną. Na uwagę zasługuje nowoczesna konstrukcja oraz małe wymiary, które umożliwiają ustawienie urządzenia w taki sposób aby nie przeszkadzało nam w codziennej pracy.

Recenzowany zasilacz EVER ECO 1000 LCD wyposażony jest w akumulator 2 x 12 V / 9 Ah, i w przypadku przerwy lub zakłóceń dostawy energii elektrycznej z sieci energetycznej urządzenie przełącza się na pracę z akumulatora. Maksymalny czas ładowania 10 godz. Czas podtrzymania napięcia zależy m.in. od obciążenia zasilacz. Przy obciążeniu 100% / 80% / 50% oraz pojemności akumulatora czas ten wynosi odpowiednio: 3 / 5 / 11 min. Czas przełączania na pracę buforową (bateryjną) < 6 ms. Do czterech gniazd z zasilaniem bateryjnym możemy podłączyć urządzenia o mocy pozornej 1000VA, czyli jak podaje producent o mocy czynnej 600W.

Wymiary urządzenia: 270 x 80 x 315 mm, waga: 7,1 kg.

Elementy na panelu czołowym i bocznym:

 • Przycisk wielofunkcyjny zasilacza (IMB)
 • Wyświetlacz LCD
 • Pokrywa komory akumulatorów (wymiany akumulatora)


Panel tylny:

 • Cztery gniazda wyjściowe IEC 320 z ochroną przeciwprzepięciową oraz z podtrzymaniem awaryjnym (kolor czarny).
 • Cztery gniazda wyjściowe IEC 320 sieciowe z ochroną przeciwprzepięciową, bez podtrzymania awaryjnego (kolor biały.
 • Przewód zasilający
 • Bezpiecznik automatyczny
 • Filtr teleinformatyczny (złącze RJ45)
 • Gniazdo USB komunikacji z komputeremAutor |2012-09-25T16:06:55+02:0025 września 2012 16:06|Kategorie: Artykuły, Inne, Testy i opinie|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Mjetek de Jouhl 25 września 2012 w 14:27 - Odpowiedz

  Fajny, stosunkowo wąski. Zmieści się między meblem i ścianą, gdzie i tak jest trochę odstępu.

 2. mars 25 września 2012 w 14:33 - Odpowiedz

  Mam Smasung’a Galaxy Ace i pobiera mi kasę z konta nie wiem dlaczego mam wykupiony pakiet na sms i w starym telefonie nie pobiera kasy a tutaj tak,wiem że to brzmi banalnie ale proszę o pomoc… Szybko

 3. meja 25 września 2012 w 16:18 - Odpowiedz

  Przydatny sprzęt i to nie tylko w firmach. Po tym jak elektrownia wyłączyła mi prąd w czasie pidania ważnej pracy, coś na ten temat wiem.

 4. wlo 26 września 2012 w 06:44 - Odpowiedz

  No cóż… Tanie to są najprostsze zasilacze. Jednak cena takiego sprzętu to jest kwestia mocno względna. Podam przykład z własnego doświadczeni – a mam spore, bo mam w domu (!!), gdzie mam biuro (biurko bym powiedział raczej ;-)) 3 UPS-y.
  Od tak dawna, ze nawet nie pamiętam, mam EVER-a właśnie – Net 1000 w werscji DPC. Na pewno 2 razy wymieniałem w nim akumulatory a może i 3 – nie pamiętam już tego. Najlepszy UPS jaki kiedykolwiek miałem, jaki kiedykolwiek używałem wcześniej. Nie mam jakiegoś super wypsionego komputera ale jak mam wyłączoe inne urządzenia, które zasila, bez problemu pół godziny do 3 kwadransów podtrzymuje na tych 2 akumulatorach jakei ma w środku (bodaj 2x 6 czy 7 Ah). Kupiłem do komputera synów, po awarii Fideltronika, APC – mały, wystarczający do zabezpieczenia podstawowego tylko. Niestety – w tej chwili jedynie jest, ale nie jest w stanie się przełączać i komputer w przypadku spadku napięcia poniżej poziomu bezpiecznego, wyłączenie itp. po prostu się wyłącza, restartuje itd. Tak naprawdę już po 3 latach przestał się sprawdzać jako UPS, raczej działa jako zapasowe źródło energii jak ie ma prądu, bo można wymusić włączenie „na zimno” 😉 Wymiana akumulatora nie zmieniła jego „funkcjonalności” 😉 Naprawa – bo podobno da się to naprawić – zupełnie nieopłacalna. Mam też – do faksu, telefonów, modemu/routera itp. Niewielki UPS Musteka – fajny bo wąziutki i dobrze „ustawialny”. Też nie narzekam. Już z 8-10 lat pracuje (fakt – na wymienionym już kilka lat temu akumulatorze, jednak nie da się tak, żeby one wieczne były, pewnie niebawem ponownie będzie trzeba wymienić).
  Reasumując – NIGDY nie miałem sytuacji żeby jakikolwiek sprzęt się uszkodził w wyniku jakiejś burzy czy braku zasilania, skoku napięcia itp. Trudno to jednoznacznie wiązać ze sobą, jednak znajmomi czasem opowiadają , ze a to z komputerem problem, a to z modemem neostrady, a ostatnio kolega miał jakiś problem z modemem lokalnej kablówki nawet – w czasie burzy mu padł. Chociaż trudno mówić czy ze strony zasilania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.