Jesteś tutaj:---Najlepsze sposoby na naukę nowego języka za pomocą technologii

Najlepsze sposoby na naukę nowego języka za pomocą technologii

Nowe technologie zdecydowanie ułatwiają nam życie. Przykładem tego są choćby gry hazardowe sloty, które dostępne są bez wychodzenia z domu. Jednak nowinki nie muszą tylko służyć do rozrywki. Coraz częściej wykorzystujemy je również w celach naukowych. Jednym z przykładów jest nauka języków obcych. Nauka danego języka nie jest tak zniechęcająca, jak mogłoby się wydawać. Wybrana technologia może jeszcze bardziej ułatwić nam ten proces. Oto kilka sposobów!

Skuteczna nauka nowego języka

W zależności od tego, jak szybko chcemy się uczyć i z jaką technologią czujemy się komfortowo, mamy do wyboru całkiem sporo opcji. Możemy na przykład dołączyć do internetowego kursu językowego na Zoom, który prowadzony jest przez uniwersytety, specjalne instytucje kultury. Możemy wtedy uczyć się online z prawdziwymi nauczycielami i to bez wychodzenia z domu. Ponadto możemy postawić na wysokiej klasy programy, w których to lekcje są zautomatyzowane, a mimo to potrafią nas nauczyć prawdziwych umiejętności i poprawić wymowę.

W sieci znajdziemy ponadto liczne płatne lub darmowe aplikacje do zabawy. Takie oprogramowanie na smartfona pomaga w nauce poprzez zabawę, wykonywanie tych samych ćwiczeń, zadań.

Ćwiczenie języka

Utrzymanie określonego poziomu nowego języka jest trudniejsze niż jego nauka. Dlatego też to właśnie regularna praktyka może pomóc w przyswojeniu sobie słów, wyrażeń, intonacji. Dla wielu z nas trzymanie się harmonogramu będzie kluczem do sukcesu.

Wymienione wyżej narzędzia będą tutaj równie przydatne, jednak bardzo ważna dla nas będzie nauka języka przez konwersację lub narzędzia do planowania z alertami. Świetnie tu sprawdzają się takie rozwiązania jak Mondly i Memrise. Za pomocą komunikatorów online warto prowadzić regularne konwersacje z innymi osobami, gdyż dzięki temu najlepiej ćwiczymy język, jak i jest on stale obecny.

Komunikuj się z ludźmi z innych krajów

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, bardzo ważna jest komunikacja z innymi osobami, najlepiej native speakerami. Najlepszym bowiem sposobem na ćwiczenie języka jest jego mówienie. Dziś dzięki globalnej łączności nie mamy ograniczeń co do korzystania ze społeczności internetowych, w których możemy przetestować swoje umiejętności językowe. Za pomocą Facebooka, Twittera czy LinkedIna możemy wyszukiwać grup językowych. Następnie zaś możemy spotkać się na platformach z funkcjami rozmów wideo, głosowych, aby uzyskać bardziej bezpośrednie wrażenia. Mamy zatem Zoom, Skype, Microsoft Teams, Discorda, Twitcha, jak i szereg innych platform oraz aplikacji. Takie narzędzia do komunikacji tekstowej, głosowej i wideo to znakomita opcja, kiedy nie możemy skorzystać z lokalnych grup językowych, które spotykają się w barach i restauracjach na wieczorne dyskusje.

Tłumacze tekstów

Początki nauki języków obcych nie należą do łatwych. Często nie rozumiemy niektórych słów czy zdań. Na całe szczęście dziś nie musimy już korzystać z wielkich słowników. Mamy od tego różne strony czy programy. Z jednej strony możemy korzystać z elektronicznych słowników, a z drugiej z tłumaczy online. Już sam Google Translate okazuje się niezwykle pomocny w tej kwestii. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że takie tłumaczenia bywają zawodne, więc nie można ich traktować jak 1 do 1. Dobrze jest się nimi posiłkować, jednak całość samodzielnie przetłumaczyć, bądź chociaż te słowa i zdania, co do których mamy wątpliwości.

Tłumaczenia w czasie rzeczywistym

Sporym powodzeniem zaczynają się cieszyć także i tłumacze ustne w wersji elektronicznej. Tworzone są już teraz takie rozwiązania, które mogą zamienić mowę ze 100 języków na tekst na ekranie naszego telefonu. To proste rozwiązanie cyfrowe, które zapewni nam pomoc czy wsparcie podczas podróży do różnych krajów bez znajomości wszystkich języków. Dostępne są także osobne urządzenia, które pomogą nam w konwersacji z innymi osobami czy też sprawdzania choćby tłumaczenia z filmów i seriali.  Autor |2021-10-15T10:23:42+01:0015 października 2021 10:23|Kategorie: Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.