Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Newsy-Najpopularniejsze Rozwiązania Antywirusowe na Telefon

Najpopularniejsze Rozwiązania Antywirusowe na Telefon

Niezależnie od tego, czy masz smartfon z iOS, czy z Android, oprogramowanie antywirusowe to dziś absolutna konieczność. To dlatego, że zagrożenia czyhające na użytkowników w sieci są liczne, a telefony wykorzystujemy dziś do zakupów w Internecie, finansów osobistych i pracy. Nie jest jednak wcale trudno zabezpieczyć telefon, dzięki oprogramowaniu antywirusowemu. Zobaczcie nasz przegląd funkcji i możliwości aplikacje, które skutecznie zablokują trojany, malware, i inne próby włamań, na jakie wystawieni są dziś użytkownicy.

Możliwości antywirusów na iOS i Android

Jeśli chodzi o wybór oprogramowania antywirusowego, zdecydowanie nie jest on ograniczony. Użytkownicy urządzeń zarówno z Androidem, jak i sprzętu Apple nie mogą narzekać. Nowoczesne antywirusy mobilne mają w sobie obszerną bazę próbek wirusów, którą porównują z kodem ściąganych plików i zawartością otwieranych witryn oraz instalowanych aplikacji. Dzięki temu na bieżąco monitorują szkodliwą treść i w razie potrzeby mogą od razu poradzić sobie z niechcianymi elementami. To szczególnie ważne, jeśli pobierasz oprogramowanie spoza App Store i Sklepu Google, które nie jest weryfikowane przez oficjalne sklepy z aplikacjami. Co prawda, korzystają z telefonu z Androidem mamy ochronę Google Play Protect, jednak nie jest ona wystarczająca, jeśli chodzi o malware. Dlatego warto zainstalować dedykowaną aplikację, która usunie większość zagrożeń.

Antywirusy mogą też monitorować, czy zainstalowane aplikacje i system są zaktualizowane, dzięki czemu w porę załatasz ewentualne luki bezpieczeństwa. Odpowiedzialni rodzice mogą też zabezpieczyć niektórymi antywirusami urządzenie dziecka kontrolą rodzicielską, filtrując dostęp do stron dla dorosłych i kontrolując czas spędzany na grach online czy w mediach społecznościowych. Takie możliwości ma na przykład Norton Mobile Security. Dodatkowe funkcje, takie jak menedżer haseł, który ułatwia zapamiętywanie haseł, a jednocześnie je zabezpiecza, czy miejsce w chmurze na backup plików to wisienka na torcie. Ceny antywirusów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za abonament roczny, a istnieją też darmowe aplikacje, z okrojonymi funkcjonalnościami. Na koniec dodajmy jeszcze, że instalując oprogramowanie antywirusowe, uważnie sprawdź, jaką aplikację pobierasz i korzystaj jedynie z oficjalnych sklepów Google i Apple. W przeszłości zdarzało się bowiem, że pod antywirusy podszywały się aplikacje, które same były oprogramowaniem malware i dzięki nadanym uprawnieniom potrafiły przejąć kontrolę nad systemem.

Wirtualne Sieci Prywatne

Choć instalacja antywirusa zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, warto go jeszcze zwiększyć dzięki dodatkowej warstwie ochrony, jaką jest VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna. To serwery za pośrednictwem których można korzystać bezpieczniej, a w niektórych przypadkach nawet szybciej z Internetu. Ukrywają one twój rzeczywisty adres IP nie tylko przed hakerami, ale też przed witrynami śledzącymi. Mogą nawet ukryć twoją historię przeglądanych stron przed dostawcą Internetu. Podobnie jak antywirusy, VPN mogą filtrować niepewne strony internetowe. Dodatkową korzyścią jest możliwość ominięcia blokad geograficznych, dzięki czemu zyskasz możliwość dostępu do zagranicznego kontentu filmowego, który normalnie nie jest dostępny w Polsce, czy zagrasz w gry na serwerach zagranicznych.

Obsługa VPN jest tak prosta, jak korzystanie z antywirusa. Po prostu zainstaluj oprogramowanie, wybierze serwer z którym chcesz się łączyć i korzystaj z chronionego i ukrywanego adresu IP. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu VPN na smartfony, warto zajrzeć na stronę surfshark.com/pl/learn/vpn-co-to, z której dowiesz się więcej o użyciu sieci wirtualnych na telefonach, a także na komputerach.

 Autor |2021-09-07T16:19:28+02:007 września 2021 16:19|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.