Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy-Sklep internetowy – od czego zacząć?

Sklep internetowy – od czego zacząć?

Zakupy w intrenecie to obecnie  dominujący sposób zamawiania produktów dla wielu z nas. Jeśli chcemy wejść na ten rynek, weźmy pod uwagę  dobry pomysł, motywację i zaangażowanie. Przyda się też sprawdzona i pewna platforma do obsługi sprzedaży internetowej i rozliczania płatności – w pewnym uproszczeniu jest to gotowy sklep internetowy

W pierwszej kolejności zastanówmy się, co warto sprzedawać? Analiza rynku to podstawa, ale wiedza sprzedawcy o danym segmencie niewątpliwie jest tu kluczowa. Co z tego, że wiemy iż jest popyt np. na specjalistyczne gadżety dla wędkarzy, jeśli nie mamy pojęcia o wędkowaniu. Jeśli znasz się np. na modzie, postaw na branżę związaną np. z odzieżą – być może znajdziesz w niej dla siebie jakąś niszę.

Gotowy sklep internetowy, czyli wybór platformy e-commerce

Wybór odpowiedniej platformy e-commerce może przyczynić się do sukcesu przedsięwzięcia. Możesz skorzystać z własnego hostingu i rozwiązań e-commerce lub skorzystać z gotowej platformy, która zintegruje wszystkie usługi w ramach jednego abonamentu: hosting, platformę sklepową, i raportowanie, mailingi do klientów, certyfikaty SSL, raporty i analitykę sprzedażową.

Jeśli nie masz czasu, środków lub fachowej wiedzy na samodzielne postawienie swojego nowego sklepu internetowego, to skorzystaj z gotowych i działających rozwiązań. Jedną z nich jest platforma PKO Banku Polskiego dostępna pod adresem pkobp.pl/firmy/konta/esklep/, która integruje z kontem firmowym wiele usług przydatnych przy prowadzeniu internetowego biznesu.

Dobra domena i szybki hosting – podstawa sprzedaży przez internet!

Wymyśl interesującą nazwę dla twojego sklepu i kup adres domeny w Internecie. Chwytliwy adres www oraz szybki hosting to podstawa sprawnie działającego sklepu internetowego. Jeśli Twoja strona będzie się ładować długo, potencjalny klient zrezygnuje z zakupu.


Jak zacząć sklep internetowy i uniknąć najczęstszych błędów?

Rozpoczynając sprzedaż w internecie, zaplanuj swój  sklep tak, żeby był szybki, estetyczny i wygodny w obsłudze dla potencjalnych klientów. Użytkownik w ciągu kilku sekund podejmuje decyzję, czy chce wejść na stronę internetową, czy ją od razu opuści.

Zadbaj o opisy swojej oferty, przygotuj ciekawe zdjęcia i grafiki.

 

Brak znajomości klienta to jeden z głównych powodów niepowodzenia. Dowiedz się, czego szukają Twoi klienci i jakie cechy produktów są u nich pożądane.

Brak pozycjonowania. Czy tego chcemy czy nie, Google jest obecnie monopolistą w kwestii wyszukiwania  w internecie.  Zadbajmy więc o to, żeby nasz sklep był poprawnie indeksowany w wyszukiwarkach i wyświetlał się na wysokich pozycjach na liście wyników wyszukiwania.

Skoncentruj się na biznesie a nie technologii. Dbałość o detale jest ważna, jeśli nie odciąga Cię od rzeczywistych celów twojego e-biznesu. Skoncentruj się więc na ofercie sklepu, zapewnieniu odpowiedniej komunikacji z klientami zamiast na detalach technicznych strony internetowej lub ręcznym rozliczaniu każdej transakcji.Autor |2020-07-20T12:26:05+02:0020 lipca 2020 12:26|Kategorie: e-Handel, Internet, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.