Jesteś tutaj:-, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Testy i opinie, Top7-Test Navitel R600 QUAD HD – czarna skrzynka dla kierowcy

Test Navitel R600 QUAD HD – czarna skrzynka dla kierowcy

W urządzeniach typu rejestrator jazdy najważniejszym z możliwych parametrów jest jednak jakość nagrania. W testowanej kamerce zastosowano sensor optyczny OV4689, firmy OmniVision Technologies. Sercem urządzenia jest chipset NOVATEK NT96660, którego wsparciem jest 4-warstwowe szkło.

budowa

Urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 256 GB, a użytkownik ma do dyspozycji trzy tryby nagrywania: 1440p/30fps, 1080p/60fps i 720p/120fps. Aplikacja sortuje w przejrzysty sposób zebrane filmy i zdjęcia według dat ich nagrania, więc łatwo jest odnaleźć konkretne materiały. Nagrywanie, w pętli rozpoczyna się po uruchomieniu silnika samochodu, pod warunkiem oczywiście, iż R600 QUAD HD podłączony jest do gniazdka zasilania na przykład zapalniczki samochodu. Komu przeszkadzają zwisający kabelek, może zatrudnić specjalistę i podłączyć się bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu.

W efekcie mamy płynny i wyraźny oraz bogaty w szczegóły obraz w dzień (wystarczający do odczytania nr. rejestracyjnych pojazdu jadącego bezpośrednio przed nami).  Nagranie w nocy jest wystarczająco czytelne, aby była możliwość przeanalizowania kłopotliwych sytuacji na drodze oraz na ustalenie, w razie potrzeby osobę odpowiedzialną za kolizję. Problem byłby jedynie, z odczytaniem numeru rejestracyjnego auta jadącego przodem, w odległości powyżej 10 m.

Przykłady filmów:Autor |2018-11-19T09:59:10+01:0018 listopada 2018 09:48|Kategorie: Artykuły, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. szybkaweronika 13 grudnia 2018 w 14:19 - Odpowiedz

    Nie wiem czy już tego nie pisałam, bo często zaglądam na Wasze testy. Ta kamerka ma nieprzemyślane mocowanie, a do tego jeszcze obraz ciemny przy nagrywaniu w dzień. Nie kupię ponownie, tą udało mi się opchnąć koledze.

  2. StiVen 19 lutego 2019 w 19:16 - Odpowiedz

    Jak działa dokładnie ten tryb parkingowy ? U mnie jak jest włączony to cały czas nagrywa, jak jest wyłączony to też nagrywa, czy to tylko taka reklama ? Karta SD formatuje się w EXfat , po zapełnieniu rejestrator się zawiesza nie ma możliwości formatu w FAT32, zostaje tylko komputer.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.