Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test TomTom GO Basic – zawsze gotowa do trasy
PL R200 NV 970x200 071119

Test TomTom GO Basic – zawsze gotowa do trasy

Przechodząc do nawigowania. Testowana nawigacja została wyposażona w ekran dotykowy o przekątnej 15 cm. Jego rozdzielczość wynosi WQVGA (480 × 272px). To wymiary więcej niż wystarczające, by korzystanie z urządzenia było wygodne i nie wymagało zbyt dużej uwagi. Nie tylko rozmiar ekranów, ale także przycisków ma tu duże znaczenie. Menu TomTom GO Basic jest jednym z najbardziej przejrzystych, jakie widziałem w nawigacji samochodowej. Jestem miłośnikiem prostych rozwiązań, więc to konkretne bardzo przypadło mi do gustu. Przyciski są wystarczająco duże, aby w nie trafić palcem z zamkniętymi oczami.  To niezwykle istotne, ponieważ często zerkamy na nawigację i zmieniamy ustawienia trasy siedząc za kierownicą. Nawet jeśli robimy to na postoju, nie polecam w trakcie prowadzenia samochodu, lepiej jest nie tracić koncentracji na drodze na zbyt długo. Z TomTom GO Basic jest to możliwe.

Wytyczanie tras jest w testowanym urządzeniu bardzo proste i intuicyjne. Urządzenie wyświetla listę miejsc docelowych od razu po rozpoczęciu pisania. Gdy urządzenie znajdzie już proponowaną dla nas trasę docelową, prezentuje panel informacji dodatkowych. Tzw. pasek trasy informuje nas o przewidywanym czasie dotarcia do celu, odległości do celu i szacowanym czasie podróży. Oprócz tego na pionowym pasku prezentowane są piktogramy informujące o najbliższych stacjach benzynowych, danych z usługi TomTom Traffic, fotoradarach i strefach pomiaru prędkości itp. Ważne przy tym jest to, że nie ma tutaj natłoku zbędnych informacji.  TomTom GO Basic to urządzenie zaskakująco inteligentne. By wykorzystać w pełni jego możliwości, trzeba pozwolić mu nauczyć się naszych zwyczajów. Nawigacja potrafi przewidywać trasy, którymi zwykle jeździmy do powtarzających się destynacji zapisanych w „Moich Miejscach”. Dzięki częstemu korzystaniu z urządzenia i używania „smart learning”, przewidywania nawigacji są bardziej dokładne. TomTom MyDrive ułatwia planowanie podróży przed wejściem do samochodu, umożliwia tworzenie tras, sprawdzanie bieżących informacji o ruchu drogowym i zapisywanie ulubionych, korzystając ze smartfonu, tabletu lub komputera.

Dzięki TomTom Road Trips planowanie wakacji jest jeszcze bardziej przyjemne, ponieważ można odkryć najbardziej spektakularne trasy, personalizując przygody w górach, wzdłuż nadmorskich dróg, w lasach i nie tylko. Można również dodawać miejsca docelowe ze smartfonu za pośrednictwem aplikacji TomTom MyDrive.

Na pochwałę zasługuje także szybkość działania tego urządzenia. Trasy, chociaż obliczane według złożonego algorytmu, dobierane są błyskawicznie. TomTom bardzo dobrze radzi sobie także w razie błędu kierowcy. Jeśli pomylimy zjazdy lub skrzyżowania, nawigacja w mgnieniu oka przeliczy nową trasę. Dzięki technologii Traffic Message Channel nawigacja samochodowa TomToma może także pobierać informacje o aktualnym natężeniu ruchu. Komunikaty drogowe, przez system TMC były aktualizowane, na bieżąco.  Za to należy się kolejny punkt dla tego urządzenia.Autor |2018-09-15T07:47:14+01:0014 września 2018 13:45|Kategorie: Artykuły, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Nawigacja 13 sierpnia 2019 w 01:43 - Odpowiedz

    Obecnie monitory w nowych autach są standardem. Wtedy posiadanie dodatkowych jest zbędne. Dodatkowo, posiadając smartfona- mamy ułatwienie i wychodzi to taniej. Nie musimy specjalnie uaktualniac map itp. za dodatkową opłatą. Wystarczy, że będziemy uaktualniać aplikację, która obecnie jest zazywczaj „niezawodna”

    Lepiej zainwestować w sprzęt, który poprawi komfort jazdy lub bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.