Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7-HAWE Telekom też buduje OSE

HAWE Telekom też buduje OSE

HAWE Telekom i NASK podpisały umowę na dostawę pięciu łączy transmisji danych dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). W ramach współpracy HAWE Telekom dostarczy łącza do następujących miast: Ełku, Gorzowa Wielkopolskiego, Konina, Olsztyna i Poznania, co stanowi 20% łączy objętych postępowaniem przetargowym.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy rozstrzygnęła postępowanie przetargowe numer na realizację łączy teletransmisyjnych od centralnego węzła OSE, zlokalizowanego w warszawskim Centrum LIM, do węzłów agregujących, poprzez które do szerokopasmowych zasobów Internetowych podłączane są (i będą) placówki edukacyjne na terenie całego kraju.

Usługi dla NASKu na potrzeby Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zostaną zrealizowane w oparciu o naszą własną ogólnopolską magistralę światłowodową. Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy spółka zakończyła liczne inwestycje w tym wdrożenie systemu DWDM oraz wymianę kilku tysięcy km światłowodów, co  zwiększyło nasze możliwości w zakresie świadczonych usług.  Zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego, każde łącze zrealizowane zostanie jako VLAN MetroEthernet. Jest nam bardzo miło powitać NASK w gronie naszych Klientów.”komentuje Dominik Drozdowski, Wiceprezes HAWE Telekom.

 Budowa części Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej dla NASK, to nie jedyne w ostatnim czasie projekty realizowane przez  Hawe Telekom. W czerwcu 2018 roku spółka kontynuując ekspansję swojej sieci międzynarodowej, otworzyła węzeł w Amsterdamie. Uruchomienie punktu dostępowego sieci HAWE Telekom w Amsterdamie był kolejnym krokiem w realizacji strategii zdobycia pozycji lidera na rynku hurtowego tranzytu międzynarodowego. Wcześniej, w marcu tego roku spółka uruchomiła również punkt dostępowy swojej ogólnopolskiej sieci światłowodowej we Frankfurcie nad Menem (DECIX). Obie inwestycje będą stanowiły dla HAWE Telekom szansę na dalszy rozwój działalności na rynkach międzynarodowych, pozyskanie kolejnych nowych klientów i zwiększenie wolumenu sprzedaży.

źródło: HAWE Telekom

Czytaj też: OSE – szybki i bezpieczny internet już w czerwcu w pierwszych szkołach

Autor |2018-08-30T10:39:25+02:0030 sierpnia 2018 10:39|Kategorie: Finanse, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile