Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Top7-OSE – szybki i bezpieczny internet już w czerwcu w pierwszych szkołach

OSE – szybki i bezpieczny internet już w czerwcu w pierwszych szkołach

Już w czerwcu pierwsze szkoły będą podłączone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – programu Ministerstwa Cyfryzacji, realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Operator NASK opublikował pierwszą listę lokalizacji szkół z 5 województw.
– Ogłosiliśmy listę szkół, które w czerwcu i w lipcu uzyskają możliwość skorzystania z bezpłatnego, szybkiego, szerokopasmowego internetu. W tym roku przyłączymy do OSE łącznie 1500 lokalizacji szkół – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Zgodnie z ustawą o OSE w 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą mieć bezpłatny, szybki i bezpieczny internet, a uczniowie i nauczyciele zyskają możliwości korzystania w pełni z nowych form edukacji cyfrowej. Lista pierwszych szkół obejmuje ustalone lokalizacje w pięciu województwach: podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, lubuskim oraz mazowieckim.
Dyrektorzy szkół mogą zgłaszać się do programu na stronie OSE.GOV.PL. Jeśli szkoła znajduje się na liście, wystarczy wypełnić formularz, następnie operator OSE – państwowy instytut badawczy NASK prześle umowę, a po jej podpisaniu przystąpi do podłączenia szkoły. – Dyrektorzy szkół zostaną również bezpośrednio powiadomieni o możliwości wejścia szkoły do OSE oraz o niezbędnych działaniach, które powinni podjąć, aby zgodnie z planem przeprowadzić podłączenie. NASK poprzez Centrum Kontaktu OSE będzie na każdym etapie wspierać szkoły w procesach formalnych i technicznych – podkreśla Wojciech Kamieniecki, dyrektor NASK PIB.
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna będzie publiczną siecią telekomunikacyjną, jej operatorem został NASK Państwowy Instytut Badawczy, który odpowiedzialny jest za uruchomienie sieci, a następnie jej utrzymanie. NASK poza dostarczeniem szkołom usług dostępu do internetu, zapewni system bezpieczeństwa oraz treści edukacyjne. Będą one wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych.
Materiał wideo z briefingu prasowego (ogłoszenie listy szkół):

Lista szkół: https://ose.gov.pl/schools

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Autor |2018-06-11T12:39:43+02:0011 czerwca 2018 12:39|Kategorie: Internet, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Top7|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Andrzej 20 stycznia 2020 w 14:49 - Odpowiedz

  ale wy gowno dajecie

 2. Daniel 18 listopada 2020 w 22:39 - Odpowiedz

  Powiem krótko. To do niczego się nie nadaje. Jest dzień, że oprócz dziennika elektronicznego nie można otworzyć ani jednej strony. O filmach edukacyjnych na Youtube można zapomnieć.
  Więc krótko i zwięźle: Do czego to ma służyć?
  Ktoś znów wziął grubą kasę, za coś, co nie sprawdza się w szkole.
  Fajne… internet za darmo dla szkoły… Tylko, że jest mały szkopuł: Można połączyć się tylko z jedną stroną internetową, którą jest dziennik elektroniczny.
  Tylko w naszych realiach Polski może takie coś się zdarzyć. Ktokolwiek sprawdził to w praktyce? Ktokolwiek spytał się nauczyciela informatyki, czy takie ograniczenia, które nakłada OSE sprawdzi się w nauce?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.