Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Top7-Huawei – w 2018 r. rynek ultrabooków w Polsce powinien wzrosnąć o 20 proc.

Huawei – w 2018 r. rynek ultrabooków w Polsce powinien wzrosnąć o 20 proc.

W 2018 roku sprzedaż ultrabooków może wynieść 370 000 sztuk. Jeśli przewidywania się potwierdzą, rynek w Polsce wzrośnie o 20 proc.[1]. Podobnie jak w segmencie smartfonów, coraz większą popularnością cieszą się urządzenia z ekranami FullView.

W przyszłości dynamika powinna się utrzymać na podobnym dwucyfrowym poziomie, ale rynek staje się coraz bardziej wymagający. Klienci oczekują nowych rozwiązań, dzięki którym ultrabooki będą piękniejsze i wydajniejsze.

Obecnie możemy wyróżnić pięć kluczowych kierunków, w jakich ewoluują ultrabooki – dodaje Mirosław Pisaniec, Senior Sales Manager Huawei CBG Polska.

Trend 1: coraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii

Wiele laptopów, które projektowano kilka lat temu mogło pracować na jednym ładowaniu baterii kilka godzin. Dziś dzięki pojemniejszej baterii oraz wydajniejszym i energooszczędnym procesorom, czas pracy wydłużył się do kilkunastu godzin.

Oczywiście, to, jak szybko zużywana jest bateria, zależy m.in. od warunków atmosferycznych i liczby aktywnych aplikacji, ale faktem jest, że obecne ultrabooki prezentują lepsze osiągnięcia. Przykładem jest Huawei MateBook X Pro, który dodatkowo został wyposażony w funkcję szybkiego ładowania – mówi Mirosław Pisaniec.

Trend 2: jak najwięcej w jak najmniejszej obudowie

Obecnie 71 proc. polskiego rynku stanowią notebooki z ekranami o przekątnej 15 cali. Ten stan szybko się nie zmieni. Jednak sukcesywnie rośnie liczba klientów, którzy wybierają urządzenia z mniejszymi ekranami. Jednocześnie zwracają uwagę na to, by notebooki były kompaktowe i lżejsze.

Te oczekiwania odzwierciedlają zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie. Pracujemy w domu i podczas przemieszczania się z jednego spotkania służbowego na drugie. Dlatego klienci zwracają uwagę na to, aby ultrabook był kompaktowy i lekki, a ekran zapewniał komfortowe warunki pracy, dostosowując swoją jasność do warunków otoczenia. W ten trend wpisuje się wspomniany ultrabook Huawei MateBook X Pro: wyposażony w ekran 13,9” o rozdzielczości 3K, jest niewiele większy od kartki papieru A4 i waży zaledwie 1,3 kg – dodaje Mirosław Pisaniec.

 

Trend 3: walka o każdą sekundę

Czy warto walczyć o każdą kolejną sekundę? Jak najbardziej! Jeśli możemy włączyć ultrabook jednym przyciskiem w niecałe osiem sekund i równie szybko otworzyć, a potem zapisać duży projekt graficzny, to okaże się, że każda sekunda zaoszczędzona na jednej czynności i przemnożona przez wszystkie zadania wykonane w ciągu miesiąca może procentować jeszcze wydajniejszą i płynniejszą pracą.

Wystarczy przetestować i porównać dwu lub trzyletnie laptopy z tegorocznymi modelami, aby dostrzec różnicę. Huawei MateBook X Pro został wyposażony w najnowszy czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8550U (ósmej generacji), układ graficzny Intel UHD 620 oraz pamięć operacyjną 16 GB[2]. We współpracy z pojemnym dyskiem SSD o pojemności 512 GB oraz dedykowaną kartą graficzną NVIDIA pracuje szybko i płynnie. Użytkownik może korzystać z wielu aplikacji i rozwiązań chmurowych równocześnie oraz tworzyć projekty wymagające dużej mocy obliczeniowej.

Trend 4: bezpośredni przesył danych

Równie ważne zmiany zachodzą w obszarze transferu danych. Do niedawna do przesyłu plików między dwoma, znajdującymi się blisko siebie urządzeniami potrzebny był mejl albo zewnętrzne platformy chmurowe. Innej alternatywy nie było, choć w pierwszym przypadku ograniczeniem była wielkość lub waga plików, a w drugim dodatkowy czas potrzebny do zapisania i pobranie zawartości.

– Ten stan się zmienia. Za pomocą rozwiązania Huawei Share zdjęcia, filmy lub projekty graficzne mogą być przesyłane bezpośrednio między naszymi ultrabookami, a tabletami lub smartfonami. Nie ma przy tym znaczenia fakt, że wymienione urządzenia pracują na różnych systemach operacyjnych. Transfer danych jest szybki i bezpieczny – mówi Mirosław Pisaniec.

Trend 5: minimalistyczny design i bezramkowe ekrany

Pierwszymi urządzeniami mobilnymi, które wyposażono w „bezramkowe” ekrany były smartfony. Teraz ten trend można dostrzec także w segmencie ultrabooków premium. Przykładem jest wspomniany już Huawei MateBook X Pro.

Najnowszy ultrabook Huawei został wyposażony w ekran dotykowy FullView o przekątnej 13.9” i rozdzielczości 3K (3000×2000). Oddzielony zaledwie czteromilimetrowymi ramkami pokrywa 91 proc. wewnętrznej powierzchni i sprawia, że urządzenie wygląda pięknie i stylowo – dodaje Mirosław Pisaniec.

źródło: Huawei

[1] Wg danych IDC, w 2017 w Polsce sprzedaż ultrabooków wyniosła 310 000 sztuk.

[2] Na polskim rynku dostępne są dwa modele Huawei MateBook X Pro. W rozbudowanym wariancie, urządzenie w zostało wyposażone w najnowszy czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8550U (ósmej generacji), układ graficzny Intel UHD 620, pamięć operacyjną 16 GB, bezgłośny i szybki dysk SSD o pojemności 512 GB oraz system Windows 10 Pro. Dodatkowo zainstalowano dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce MX150 2GB. Natomiast drugi wariant oferuje procesor Intel® Core i5-8250U, pamięć operacyjną 8 GB, dysk SSD 256 GB oraz system Windows 10 Home.

Czytaj też: Huawei poszerza ofertę o kolejny ultrabook klasy premium: piorunująco szybki Huawei MateBook X ProAutor |2018-08-30T10:55:46+02:0030 sierpnia 2018 10:55|Kategorie: Huawei, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.