Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-WiFi w Pendolino? Alstom wkrótce rozpocznie montaż urządzeń

WiFi w Pendolino? Alstom wkrótce rozpocznie montaż urządzeń

​PKP Intercity bliskie jest rozpoczęcia montażu WiFi w składach Pendolino.  Ich producent ma dostarczyć PKP Intercity kompletną dokumentację techniczną urządzeń, które zapewnią internet.

Internet, jak można się było spodziewać, zainstaluje w pociągach ich wykonawca – firma Alstom – pisze branżowy portal Rynek-kolejowy.pl. Opublikowane zostało już ogłoszenie „o dobrowolnej przejrzystości ex ante” przez PKP Intercity mówiące o „instalacji systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z usługą utrzymania w pociągach Pendolino ED250”.

Temat wi-fi w Pendolino wraca jak bumerang. Co rusz przedstawiciele PKP Intercity zapewniają, że sprawa jest dla przewoźnika priorytetem. Spółka PKP Intercity twierdzi, że w Pendolino prędzej czy później doczekamy się Wi-Fi. Ale nie potrafi podać dat i nie stanie się to jednak od razu i nie na wszystkich składach. Aktualnie podawany termin uruchomienia usługi to przełom 2018 i 2019 roku. Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Obecnie spółka PKP Intercity posiada 18 dostępnych Pendolino. W składach Pendolino nadal jest problem nie tylko z dostępem do internetu, ale również złapaniem zasięgu telefonii komórkowej. Przyczyn problemów z zasięgiem w pociągach Pendolino jest kilka. Po pierwsze, składy te mają aluminiową konstrukcję, która działa jak klatka dla fal radiowych. Zasięg sieci komórkowych w Polsce to druga z przyczyn. Pociągi jeżdżą generalnie omijając duże miasta, więc pokrycie telefonii komórkowej jest tam najsłabsze, do tego dochodzi fakt, że pociąg jest po prostu tubą wyciszająca ten słaby sygnał, stad mamy w efekcie sytuację.telefon jest w „sieci”, gdy znajduje się w zasięgu tzw. stacji bazowych. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.

źródło: rynek-kolejowy.plAutor |2018-06-05T10:11:40+02:005 czerwca 2018 10:07|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Veri 5 czerwca 2018 w 21:54 - Odpowiedz

    Czy kogoś jeszcze wifi w pociągu interesuje? Tylko na reklamy trzeba się zgadzać. A internetu mobilnego mamy aż nadto

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.