Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Top7-HAWE Telekom otwiera swój węzeł w Amsterdamie

HAWE Telekom otwiera swój węzeł w Amsterdamie

Polska spółka kontynuuje ekspansję swojej sieci międzynarodowej

Spółka HAWE Telekom (podmiot zależny MADIETALA notowanego na GPW) uruchomiła punkt dostępowy swojej ogólnopolskiej sieci światłowodowej w Amsterdamie. 

Węzeł będzie połączony dwiema niezależnymi drogami transmisyjnymi z siecią HAWE Telekom. Nowa infrastruktura będzie wykorzystywana do realizacji usług transmisji danych a także, dzięki połączeniu z AMSIX, jednym z największych punktów wymiany międzynarodowego ruchu internetowego na świecie, do obsługi ruchu internetowego klientów Spółki. W opinii Zarządu Spółki ta inwestycja w połączeniu z niedawno uruchomionym węzłem we Frankfurcie nad Menem pozwoli to HAWE Telekom na dalszy rozwój działalności na rynkach międzynarodowych, pozyskanie kolejnych nowych klientów i zwiększenie wolumenu sprzedaży.

Nowe punkty styku z zagraniczną infrastrukturą telekomunikacyjną ułatwią transgraniczny transfer danych w relacji wschód-zachód przez magistralę światłowodową HAWE Telekom. Uruchomienie punktu dostępowego sieci HAWE Telekom w Amsterdamie to kolejny krok w realizacji strategii zdobycia pozycji lidera na rynku hurtowego tranzytu międzynarodowego.

Zlokalizowany w Amsterdamie AMSIX jest jednym z największych światowych publicznych punktów wymiany ruchu internetowego. Łączy ponad 800 operatorów telekomunikacyjnych z całego świata i realizuje transfer dochodzący do 5 Tb (terabitów) na sekundę.

Nowy węzeł w Amsterdamie, w połączeniu z węzłem we Frankfurcie, otwiera przed nami nowe możliwości. Wielu operatorów międzynarodowych wymaga podwójnego punktu styku. Bezpośrednia wymiana ruchu IP z sieciami zagranicznymi obecnymi w punktach wymiany ruchu AMSIX i DECIX wpłynie pozytywnie na jakość świadczonej przez nas usługi tranzytu IP, zmniejszając opóźnienia i podnosząc stabilność połączeń. Jednocześnie obniżeniu ulegną koszty działania sieci HAWE Telekom. Nasze ostatnie inwestycje spotkały się z zainteresowaniem. Nadal będziemy  poszerzać naszą obecność na rynkach zagranicznych, co umożliwi nam zawieranie kolejnych kontraktów z operatorami międzynarodowymi.” – komentuje  Dominik Drozdowski, Wiceprezes Zarządu HAWE Telekom.

źródło: HAWE TelekomAutor |2018-06-05T11:06:43+01:005 czerwca 2018 10:51|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.