Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, T-Mobile-RFBenchmark kwiecień 2018 – Orange liderem szybkości Internetu mobilnego

RFBenchmark kwiecień 2018 – Orange liderem szybkości Internetu mobilnego

Portal RFBenchmark.pl na podstawie 24217 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w kwietniu 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego. We wszystkich kategoriach dotyczących Internetu LTE zwyciężyła sieć Orange.

Orange kontynuuje dobrą passę i z wynikiem 31,46 Mb/s po raz drugi z rzędu zajął pozycję lidera pod względem szybkości pobierania danych. Na drugie miejsce awansował T-Mobile (27,88 Mb/s), który miesiąc wcześniej znajdował się na trzecim miejscu w rankingu RFBenchmark. Trzecie miejsce zajął Plus z wynikiem 22,41 Mb/s. Play znalazł się na ostatnim miejscu klasyfikacji z wynikiem 22,13 Mb/s.

Kwiecień przyniósł zmiany w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Plus, który od trzech miesięcy stale osiągał najlepsze wyniki spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji. Nowym liderem został Orange z wynikiem 12,17 Mb/s.

Biorąc pod uwagę wartość ping, najlepszy wynik w kwietniu uzyskał Orange (38,24 ms). Tym samym Orange stał się samodzielnym liderem w każdej z badanych przez RFBenchmark kategorii. Na kolejnym miejscu znalazł się T-Mobile (39,07 ms), a następnie z niewiele gorszym wynikiem Play (39,29 ms). Plus, podobnie jak przed miesiącem, oferował najwyższą wartości ping (41,28 ms) wśród polskich operatorów komórkowych.

Ranking Operatorów Komórkowych RFBenchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych.

***
RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl: Tutaj

źródło: Notel

Czytaj też: RFBenchmark: Orange i Plus na czele Internetu mobilnego w marcu

RFBenchmark: internet mobilny w Europie (Q1 2018)3 komentarze

  1. Oposs 14 maja 2018 w 12:17 - Odpowiedz

    Tmobile pnie sie ku gorze, miesiac temu 3 miejsce, teraz juz 2, poprawa jak najbardziej widoczna. Oby sie utrzymal, a nawet życzę dalszych osiagniec

  2. Marian111 23 maja 2018 w 15:19 - Odpowiedz

    Ja mam kartę w mobile vikings a oni działają na nadajnikach play i internet tez działa całkiem szybko, nie narzekam 🙂

  3. KOnradex 22 czerwca 2018 w 00:58 - Odpowiedz

    A ja Mam super szybko internet w Virgin Mobile i się nie chwalę :D:D

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.