Jesteś tutaj:-, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Honor 8X – naprawdę ciekawy smartfon

Test Honor 8X – naprawdę ciekawy smartfon

Podwójny aparat z AI rejestruje zdjęcia w rozdzielczości do 20 MP. Rozpoznawanie wielu scenerii przez sztuczną inteligencję umożliwia identyfikowanie 22 kategorii obiektów na obrazach i 500 scenariuszy w czasie rzeczywistym. Efekt upiększania AI pozwala dostosowywać i retuszować obrazy w oparciu o semantyczną segmentację obszarów. Aparat fotograficzny robi naprawdę fajne zdjęcia,  jak na tę półkę cenową zdjęcia, lecz nie bez śladów szumu.

DSCF6067

Honor 8x

Jeśli fotki pstrykamy w pełnym słońcu i pobawimy się ustawieniami, to możemy uzyskać przyzwoite kolory i dużo szczegółów. Selfie z tylnym podświetleniem i AI, oprócz zastosowania wieloklatkowej ekspozycji, która zapobiega nadmiernej ekspozycji tła. Główne obiekty na zdjęciach można optymalizować lub wzbogacić o efekt bokeh. Algorytmy sztucznej inteligencji oferują cztery różne rodzaje portretów studyjnych: oświetlenie rozproszone, typu butterfly, boczne i sceniczne.

Poniżej przykładowe zdjęcia wykonane telefonem:

Producent zadbał również o możliwość rejestrowania klipów wideo w jakości Full HD i z prędkością 30 fps. Nie odbiegają one znacząco od jakości zaprezentowanych zdjęć.  AI, czyli sztuczna inteligencja, eliminuje problem trzęsących się dłoni przy długiej ekspozycji i obsługuje stabilizację wieloklatkową opartą na uczeniu maszynowym. Krótkie filmy można nagrywać w 16-krotnie zwolnionym tempie (480 klatek na sekundę). Dostępne są tryby automatyczne i ręczne.

Większość z nas się zgadza, że cechami pożądanymi w smartfonach są czas pracy na baterii. To proste, potrzebujemy takiego urządzenia, który dotrzyma nam kroku od świtu do zmierzchu – wciąż w gotowości do działania. Akumulator zastosowany w 8x ma pojemność 3 750 mAh i jak wcześniej napisałem, jest niewymienialny. Przy dość intensywnym użytkowaniu, przy aktywnym Wi-Fi po koniec dnia jeszcze mieliśmy spory ok. 50-60% zapas energii. Gdy telefon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne wydłuży się do nawet 3 dni.  Na czuwaniu zużycie baterii jest bardzo małe. Telefon w 24-godzinnym teście czuwania pochłonął 6-10% energii – zależne to było od zasięgu operatora.

Oczywiście nie omieszkałem przeprowadzić standardowych testów w aplikacji PCMark, przy pełnej jasności ekranu. 7 godzin i 52 minut jest świetnym wynikiem i często marzeniem chyba każdego posiadacza współczesnych smartfonów.Autor |2019-02-10T09:04:54+02:0010 lutego 2019 09:04|Kategorie: Android, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.