Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Muzyka, Newsy, radio, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-Nowy inteligentny głośnik Apple HomePod potrafi rozpoznawać twarz i gesty

Nowy inteligentny głośnik Apple HomePod potrafi rozpoznawać twarz i gesty

Firma Apple  bada inne metody interakcji, które nie są związane ani z głosem, ani z ekranem dotykowym. Możliwe, że w nowych głośnikach HomePod pojawi się technologia rozpoznawania twarzy i gestów.

Inteligentne kolumny zostały pierwotnie zaprojektowane w taki sposób, aby sterować nimi za pomocą poleceń głosowych, przy czym mogą one nawiązać dialog z użytkownikiem, informując o wynikach wyszukiwania lub pytając, czego chce.

Niektórzy producenci dodają do inteligentnych głośników ekrany dotykowe, jednak wtedy, sposób interakcji praktycznie niczym nie różni się od zwykłego użytkowania tabletu. Niedawno opublikowany patent Apple świadczy o tym, że firma bada inne metody wprowadzania informacji, które nie są związane ani z głosem, ani z ekranem dotykowym.

Chodzi o zarządzaniu na bazie systemu gestów. W patencie jest mowa o tym, że inteligentny głośnik będzie reagować na ruchy rąk i klaskanie. Najprawdopodobniej Apple zamierza korzystać z technologii, do których dostęp uzyskała po przejęciu firmy PrimeSense, która wcześniej stworzyła znany kontroler ruchu Microsoft Kinect. Później  jej wiedza była wykorzystywana przy tworzeniu systemu kamer TrueDepth, która zadebiutowała w iPhone X. Technologia PrimaSense może służyć też do rozpoznawania użytkowników po twarzy. Nowy HomePod może używać odpowiednika systemu Face ID, a także obliczać odległość w celu określenia pozycji użytkownika.Autor |2019-02-09T10:03:45+01:009 lutego 2019 10:03|Kategorie: Apple, Bez kategorii, Inne, Muzyka, Newsy, radio, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.