Jesteś tutaj:-, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Honor 8X – naprawdę ciekawy smartfon

Test Honor 8X – naprawdę ciekawy smartfon

Honor 8x został wyposażony w obsługę sieci: 4G/LTE Cat 12 (100 Mbit/s, 600 Mbit/s) na obu slotach. Nie zabrakło również Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS – wszystkie te trzy rodzaje komunikacji w trakcie testu sprawowały się bez zarzutu. Zasięg Wi-Fi był nie odbiegał znacząco od większości smartfonów.  Mobilny hot-spot w testach również nie przysparzał kłopotów – sygnał był wystarczająco silny i stabilny. Ponadto skorzystamy również z GPS / A-GPS. Geolokalizacja cechuje się dobrą skutecznością i precyzją działania zarówno w samochodach, jak i na zewnątrz budynków. Sygnał wyszukiwany jest zazwyczaj w kilka sekund i jest stabilny.

Honor 8x to smartfon, w którym serce pracuje w oparciu o ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor KIRIN 710, taktowany zegarem 2,2 GHz, z układem SoC w technologii 12 nm opartym na Cortex-A73. Wysoka wydajność możliwa jest również dzięki 4 GB pamięci operacyjnej. W teście Benchmark AnTuTu Honor 8x  osiągnął prawie 140 tys. punktów, a tym samym zajmuje miejsce obok takich modeli jak Samsung A9 lub Asus ZenFone 5. W połaczeniu z grafika GPU: ARM Mali-G51 MP4, całość działa płynnie i pozwoli nam obsługiwać większość gier, nawet tych najbardziej zaawansowanych ze Sklepu Play. GPU Turbo zwiększa wydajność przetwarzania grafiki przy pełnej liczbie i stabilności klatek na sekundę w grach, zmniejszając przy tym zużycie energii.

Urządzenie pracuje na Androidzie 8.1 (Oreo), z mocno zmodyfikowany przez Huawei autorską nakładką. Interfejs EMUI 8.2 zapewnia bezproblemową obsługę z pełną optymalizacją. Dodam tylko, wygląda wystarczająco inaczej, aby nie dało się jej pomylić z jakimkolwiek konkurencyjnym rozwiązaniem.  Po kliknięciu ikony w prawym górnym rogu naszym oczom ukazuje się pełna lista skrótów, oraz wykaz ostatnio zrobionych na smartfonie czynności lub powiadomień z aplikacji.  Przycisk wiszący – umieszczony na pulpicie zawiera skróty do najważniejszych funkcji systemowych.  Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa naprawdę stabilnie i szybko. Menadżer telefonu, który pozwala nam na optymalizację smartfona poprzez czyszczenie jego pamięci oraz pozwala chronić naszą prywatność i energię.Autor |2019-02-10T09:04:54+02:0010 lutego 2019 09:04|Kategorie: Android, Artykuły, Huawei, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.