Jesteś tutaj:-, Artykuły, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test Maxcom MS459 Harmony – prosty w obsłudze smartfon ze zdalnym dostępem

Test Maxcom MS459 Harmony – prosty w obsłudze smartfon ze zdalnym dostępem

Nad wszystkimi funkcjami Maxcom MS459 Harmony czuwa Android w wersji 7.0 Nougat. Smartfon, kierowany jest głównie do osób dojrzałych, które mają trudności z obsługą tradycyjnego smartfona. Oprogramowanie jest największą zaletą tego telefonu. Nie sprawi ono problemów osobom mającym trudności z obsługą przeciętnego smartfona.

Obsługa urządzenia nie sprawia problemów również osobom ze słabszym wzrokiem, gorszym słuchem czy nienajlepszą motoryką palców. Telefon posiada funkcje i możliwości charakterystyczne dla innych smartfonów, ale dzięki uproszczonemu interfejsowi jest bardziej przyjazny dla użytkowników. W Maxcom Harmony możemy błyskawicznie i zdalnie zmienić podstawowe ustawienia telefonu. Do działania funkcja potrzebuje aktywne konto.

panel remote

panel remote

Google i zalogowanie się w panelu zdalnej kontroli Maxcom Remote. Usługa Remote jest bezpłatna. Możemy tam m.in. zdalnie dodać kontakty do telefonu, ustawić przypomnienia, zmienić jasność ekranu, a nawet zlokalizować telefon lub zdalnie włączyć dzwonek. Możesz w prosty sposób zmienić też rozmiar wszystkich elementów na ekranie. Do wyboru mamy trzy rozmiary. W telefonie znajdziemy kilka przydatnych aplikacji i udogodnień mi.n. takich jak:  funkcja głośnomówiąca, radio FM, kalendarz, latarka.

DSCF6028

Maxcom MS459 Harmony

O przetwarzanie danych dba 64bit. procesor MTK6737, taktowany zegarem o częstotliwości (4x 1.30 GHz, ARM Cortex-A53). Wspomagany przez procesor graficzny Mali-T720 i 2GB pamięci operacyjnej RAM zapewnia wystarczającą wydajność w przetwarzaniu grafiki, choć oczywiście nie można się po niej spodziewać też cudów.  Urządzenie oferuje 16 GB pamięci FLASH, z czego do bezpośredniego zagospodarowania użytkownik dostaje trochę ponad  8 GB. Wielkość tę można bez najmniejszych problemów powiększyć o kolejne 32 GB, dzięki gniazdu kart microSD.

Poniżej możecie zapoznać się z tabelą wyników, jakie telefon osiągał w popularnych benchmarkach.

Jak każdy telefon nowoczesny, urządzenie obsługuje łączność internetową, dzięki funkcjom 4G/LTE, co w połączeniu z dość dobrą anteną pozwoliło cieszyć się zasięgiem w każdym miejscu. Przez czas trwania testu nie zauważyłem utraty zasięgu w miejscach, w których nie powinno się to zdarzać. Wszystko to sprawia, że rozmowy, czy przeglądanie stron internetowych przebiega sprawnie i bez zakłóceń.

Całość można synchronizować z komputerem bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi  802.11 b/g/n lub Bluetooth. Co prawda wbudowana antena nie należy do najbardziej czułych i zdarzało się, że testowane urządzenie gubiło zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie konkurencyjne telefony wciąż jeszcze pozwalały posurfować po internecie, trudno jednak mówić o jakimś wielkim problemie w tej kwestii.

 

GPS wspomagany przez wspomagany siecią komórkową (A-GPS) używany do nawigacji w aucie łapał fixa praktycznie od razu i nie zdarzyło mu się zrywanie (oczywiście poza wjazdem do tunelu). Trochę to dłużej trwało, gdy urządzenie lokalizowało tylko przez GPS, ale po nawiązaniu działał stabilnie.Autor |2019-01-21T08:26:36+02:0021 stycznia 2019 08:26|Kategorie: Android, Artykuły, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.