Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Top7-W WhatsApp znikają backupy a korespondencję mogą czytać obce osoby

W WhatsApp znikają backupy a korespondencję mogą czytać obce osoby

Niedawno użytkownicy WhatsApp skarżyli się na dziwne zachowanie komunikatora: stare wiadomości znikają bez śladu, a korespondencja trafia w ręce osób trzecich w przypadku zmiany numeru. Firma już wie o tym problemie i na bieżąco pracuje nad ich korektą. 

Niektórzy użytkownicy systemu Android donoszą, że nie udało im się odzyskać swoich starych czatów. Stało się tak, ponieważ WhatsApp zdecydował się usunąć kopie zapasowe czatów, które nie były aktualizowane od ponad roku. W reakcji na te doniesienia, WhatsApp obiecał pomóc osobom, które utraciły swoją korespondencję i informacje.

Firma ma jednak jeszcze jeden błąd do usunięcia. Powoduje on obawy u użytkowników związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych. Niedawno jeden z pracowników Amazon Web Services zgłosił problem, że dało się uzyskać dostęp do historii konwersacji WhatsApp byłego właściciela numeru telefonu, który postanowił z niego zrezygnować. Nowy właściciel numeru (operatorzy mogą przydzielić numer nowemu abonentowi), po włożeniu nowej karty SIM do nowego urządzenia, znalazł u siebie w komunikatorze korespondencję poprzedniego właściciela przywiązaną do numeru.

 Autor |2019-01-20T10:37:12+02:0020 stycznia 2019 10:37|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.