Jesteś tutaj:-, Artykuły, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test Maxcom MS459 Harmony – prosty w obsłudze smartfon ze zdalnym dostępem

Test Maxcom MS459 Harmony – prosty w obsłudze smartfon ze zdalnym dostępem

Maxcom MS459 Harmony jest zamknięty w eleganckiej obudowie, którą podkreśla srebrna obwódka oraz w tym samym kolorze fizyczne przyciski. Warto podkreślić, że spasowanie i wykończenie jest dokładne. Zaokrąglony kształt i kompaktowe wymiary – ma zaledwie 11 mm grubości oraz dosyć dobre wyważenie sprawiają, że jest też poręczny, doskonale mieszcząc się nawet w małej, damskiej dłoni. Przekątna 4,5″ wyświetlacza dotykowego ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli. Wprawdzie jasność i kontrast nie dorównują ekranom z wyższej półki cenowej, ale wyniki naszych pomiarów są mimo wszystko przyzwoite.

Obraz wyświetlany na ekranie MS459 Harmony potrafi zawstydzić niektóre dużo droższe od niego urządzenia. Wyświetlacz ma żywe kolory i duży kontrast, a 5-punktowe sterowanie dotykowe działa poprawnie. Nieźle radzi sobie także w silnym świetle dziennym. Dobre też są kąty widzenia, co zwykle jest piętą achillesową tańszych konstrukcji. Nie rozczarowały mnie też fizyczne przyciski funkcyjne. Maja one odpowiednią wielkość i wyczuwalny „klik”.

Nad ekranem znajduje się obiektyw przedniej kamery 2MP. Obok niej czujniki, głośnik i przydatną diodę powiadomień.

Złącze słuchawkowe 3,5 mm umieszczono na górnej krawędzi obudowy i unikalne dziś otwory na zawieszkę. Rozczarowało mnie zabudowanie przez producenta wielofunkcyjnego gniazda USB typ C w górnej części urządzenia.  Na dole zaś mamy złącze do ładowarki biurkowej.

Po stronie lewej znajdują się rozdzielne i do tego dobrze wyczuwalne przyciski poziomu głośności oraz latarki. Natomiast po prawej znajdziemy fizyczny przycisk aparatu oraz włączania/wyłączania telefonu.

Tylna część obudowy ma przyjemną, porowatą, skóropodobną fakturę. Podczas testów okazało się, że nie jest zbyt mocno podatna na zarysowania. W oczy rzuca się bardzo duży „Przycisk SOS” – uniwersalny Asystent (Pomocy). Ten przycisk, zdaniem producenta, jest najważniejszym elementem testowanego telefonu. Dzięki niemu możemy, w razie nagłego wypadku, jednym ruchem zadzwonić do bliskiej osoby (ICE), wysłać jej alarmowy sms lub udostępnić swoją lokalizację.  Obok zaś widzimy obiektyw kamery 8 megapikseli. Pod nim mruga do nas dioda lampy doświetlającej, emitująca bardzo intensywne światło i sprawdzająca się dobrze w roli latarki. Głośnik multimedialny, producent umieścił blisko dolnej krawędzi. Wokół otworków głośnika znajdują się mikro-nóżki, które mają sprawiać, że dźwięk emitowany przez telefon nie będzie całkiem przytłumiony, gdy położymy go na stole. Maxcom MS459 Harmony nie zaskakuje dźwiękiem. Ale jest czysty i zbytnio nie brzęczy nawet po ustawieniu głośności na poziom maksymalny. Może nie najwyższych możliwych lotów, ale większość użytkowników będzie z niego zadowolona.

Po zdjęciu klapki – potrzeba użyć sporej ilości siły, oczom naszym ukaże się pojedynczy slot na kartę micro SIM i gniazdo na kartę pamięci microSD.Autor |2019-01-21T08:26:36+02:0021 stycznia 2019 08:26|Kategorie: Android, Artykuły, Produkty z Chin, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Józef 20 lipca 2019 w 10:30 - Odpowiedz

    459 Harmony to jedna wielka porażka,pożeracz prądu.Bez internetu gierek bateria wytrzymuje tylko dzień

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.