Wielu pracowników wyraża chęć dojeżdżania do pracy e-hulajnogą lub samochodem na minuty – tendencja ta nasiliła się zwłaszcza w okresie pandemii. W odpowiedzi na te potrzeby FREE NOW for Business rozszerza swoje portfolio produktów o usługę Budżetu Mobilności dla firm. Pracownicy będą mogli skorzystać z miesięcznego budżetu, który przeznaczą na wszelkie środki transportu dostępne w aplikacji FREE NOW w ich mieście – czyli nie tylko na taksówki, ale także e-hulajnogi, e-skutery, czy też samochody na minuty.

Usługa Budżetu Mobilności FREE NOW zostanie wprowadzona najpierw pilotażowo w Niemczech, a następnie rozszerzona na kolejne kraje. Do końca tego roku FREE NOW planuje udostępnić to rozwiązanie także dla pracowników biurowych w Polsce.

 

Elastyczna mobilność

FREE NOW przeprowadziło wspólnie z Instytutem badań opinii Civey ankietę wśród pracowników biurowych, z której wynika, że większość (51%) pracowników chce elastycznych rozwiązań, które pomogą im przemieszczać się po mieście. Trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią zmiany, takie jak praca zdalna oraz osłabiona frekwencja w biurach, wzmacniają ten trend. Budżet Mobilności, który łączy kilka form transportu, takich jak transport publiczny, mikromobilność i pojazdy służbowe, odpowiada na to zapotrzebowanie.

 

Przewaga w walce o młode talenty

Jeśli chodzi o rodzaje świadczeń, które pracownicy uważają za ważne lub bardzo ważne w miejscu pracy, mobilność (71%) utrzymuje się w czołówce, zajmując miejsce tuż za świadczeniami zdrowotnymi (77%) czy szkoleniami i dalszą edukacją (84%).

 

Firmy mogą wyróżnić się na tle konkurencji, jeśli w walce o młodszą kadrę pracowników postawią na elastyczne modele, które łączą codzienną i zawodową mobilność. Budżet Mobilny to zatem nie tylko wygoda dla pracowników, ale też benefit jakim firmy będą mogły przyciągnąć nowe talenty. We FREE NOW wprowadzamy takie rozwiązanie także po to, aby promować myślenie o transporcie w sposób multimodalny i zrównoważony, czyli z wykorzystaniem różnych opcji współdzielonego transportu. Aplikacja FREE NOW już teraz oferuje różne opcje przemieszczania się. W Polsce zintegrowaliśmy w naszej aplikacji hulajnogi TIER, ale planujemy też kolejne partnerstwa z zewnętrznymi usługodawcami. – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Kristen Herde, dyrektor zarządzająca agencji rekrutacyjnej yeaHR, potwierdza, że mobilność staje się istotnym benefitem dla pracowników, zwłaszcza od czasów pandemii: Mobilność powraca – tylko w zmienionej postaci. Jesienią nastąpi boom i wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Firmy muszą zawalczyć o wysokie pozycje, aby ich przyciągnąć. Muszą dysponować rozwiązaniami cyfrowymi, mieć dobrze ugruntowaną strategię zrównoważonego rozwoju, organizować pracę zgodnie z nowym trybem pracy zdalnej i wspierać w tym swoich pracowników. Budżet Mobilności FREE NOW wpisuje się więc w obecne megatrendy na rynku pracy.