
Smartfon wyposażono w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex – A7 o taktowaniu 1 GHz, kartę graficzną Mali 400 oraz 512 MB pamięci RAM. Za całość odpowiada Android w wersji 4.2.2. Całość muszę przyznać chodzi dość płynnie, pod warunkiem że żadna aplikacja nie działa w tle. Sytuacja zmienia się gdy np. pobiera się aktualizacja, bądź słuchamy muzyki i jednocześnie chcemy przeglądać strony internetowe. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pozwolić spokojnie urządzeniu wykonywać swoją pracę. Urządzenie poradzi sobie z podstawowymi aplikacjami i grami typu Angry Birds. Przy bardziej wymagających smartfon dostaje zadyszki.

Sam system do goły Android 4.2.2 z przerysowanymi ikonkami, które muszę przyznać wyglądają ciekawie. Wprawdzie system jest w języku polskim, lecz zdarzają się ustawienia i komunikaty w języku angielskim.

Pamięć urządzenia to 4 GB natomiast dla użytkownika pozostaje 1,2 GB. To niewiele, lecz mamy możliwość poszerzenia pamięci o kartę microSD do 32 GB.

Karta sieciowa działa bez zarzutu, bez problemów znajduje sygnał sieci domowej kondygnację wyżej od routera. Połączenie jest stabilne i nie ma problemu zrywania połączenia. Ze względu na słaby procesor i małą pamięć RAM, przy przewijaniu stron czy otwieraniu kilku zakładek widać przycinki i zamazanie tekstu. Tekst nie jest przesuwany po ekranie płynnie co powoduje szybsze męczenie się oczu.
Wygląd „zerżnięty” żywcem z Samsunga Wave 3!
Czy da się to zaktualizować do nowszej wersji Androida? Lub czegoś nieandroidowego?
Jest ok, biorąc pod uwagę cene