Telefon wyposażono w standardowy androidowy odtwarzacz multimediów. Co prawda jego design jest bardzo prosty, ale mimo to jest też funkcjonalny. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych. Odtwarzacz wideo w Quantum 450, nie tylko nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów w jakości Full HD, ale nawet przycina film HD 720p nagrany tym smartfonem, a zamiast ścieżki dźwiękowej słyszymy tylko pojedyncze urwane dzięki. Na otarcie łez użytkownikom, możemy tylko dodać, że to standard w tym zakresie cenowym.

Jakość fotografii to istotny parametr telefonu, bo dziś smartfony służą nam często jako zamiennik aparatu fotograficznego. Jak zwykle, należy pamiętać, że liczba megapikseli nie jest najważniejszym wyznacznikiem, jakości aparatu. Główny aparat w Quantum 450 ma 5-megapikseli – jak na dzisiejsze standardy nie jest to powalająca liczba, ale trzeba przyznać, że telefon robi w miarę przyzwoite zdjęcia. Fotografie wykonane w ciągu dnia są o niezłej szczegółowości i nie najgorszym kontraście. Aparat ma jednak problem ze złapaniem ostrości z bliskiej odległości. Pięciomegapikselowa matryca jest wspomagana w trudnych sytuacjach przez diodę LED. Po obcowaniu ze smartfonami z najwyższej półki różnica jest widoczna, jednak jeśli jest to pierwszy smartfon, jaki kupujecie, będzie on w zupełności wystarczający.







Dodatkowo możemy kręcić telefonem filmy w jakości HD (rozdzielczość 720p), nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę. Nie odbiegają one znacząco, od jakości zaprezentowanych zdjęć. Należy jednak uważać, by nie potrząsać dłońmi, bo bardzo negatywnie odbija się to na nagraniu.
Czas pracy akumulatora Goclever Quantum 450, przy pełnej jasności wyświetlacza, w trybie testowym, czyli aktywnej pracy w Internecie, pstrykania zdjęć itp. wynosi około 3,5 godziny. Akumulator o pojemności 1800 mAh, przy zwyczajnym użytkowaniu, czyli kilkanaście minut dziennie i kilkanaście smsów, jedno naładowanie powinno wystarczyć nam na 1-2 dni, co jest naszym zdaniem standardowym wynikiem. Ani dobrym, ani złym.

Ciekawa propozycja za tę cenę
Mam telefon od 6 miesięcy. Jestem z niego zadowolony. Jednym minusem jest to że WiFi dzień po skończeniu się gwarancji producenta się zepsuło. Dobra rada dla tych którzy cenią wydajność: Zainstalujcie Cyanogenmod 11 i Dark Kernel 11 i podkręccie sobie procesor do 1.8ghz wtedy to rakieta!
Tak się składa że koniec czerwca/początek lipca quantum 400,450,500 + mają dostać 4.4.2 tak jak wybrane tablety z serii Aries już od dawna GC zapowiadał i pokazywał efekty prac. Orion 785 też dostał 4.4.2. IMO lepiej kupić coś od MyPhone bo mniej awaryjne. Mam Fun 2 ale w wakacje planuje kupić Cube
jak sobie kobietę wychowasz tak masz….
Tak się składa że mam starszy model goclevera i zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie.dual sim działa ok.
z taka iloscia RAMu kazdy sfon bedzie przymulał.
Coś tu Goclever sknocił, identyczne układy CPU / GPU siedzą w Samsung Galaxy Trend Plus i tam zachowują się wręcz idealnie. Dziwne, że tu się nagrzewają i występują lagi.
Panie Andrzeju, zabrakło informacji na temat GPSu, jak szybko zaskakuje, jakie są problemy w pochmurny dzień. Zabrakło też informacji o jakości połączeń(istotna informacja w tanich słuchawkach). GC obiecało na FB, że wszystkie ich (nowe) słuchawki dostaną KitKata, ale ile w tym prawdy to ja nie wiem, bo ja i moja Terra70 kupiona w zeszłym roku nadal czekamy na obiecane 4.2.2 lub 4.3 Ma Pan również mały błędzik w podsumowaniu.
@Fesdfewwe, czy MyPhone jest taki mniej awaryjny to ja nie wiem 😉 Wystarczy sobie poczytać o problemach z wtyczką USB(Next) zdychających ekranach(Next S) Problemy z softem w Biedronkowym Smartcie, natomiast mój DuoSmart(wygrany w Telixowym konkursie) wytrzymał ledwie miesiąc lajtowego używania, po czym się nagrzał, powyświetlał artefakty i zdechł, teraz jedzie do mnie nowy model i zobaczymy jak długo wytrzyma. Na plus w miarę dobry serwis, choć obiecane 14 dni można potraktować z przymrużeniem oka, a dodzwonienie się do nich i dowiedzenie kiedy telefon wyjdzie z serwisu, graniczy z cudem. No ale wiadomo, to wszystko to są typowe kontenerowce, ma być dużo i tanio, jak się zepsuje to nawet nie naprawiają tylko wymiana i kolejna seria.
Jeszcze nie kupiłem ale planuje. Moze nawet dzis? Jednak jest to chyba ZA PIĘKNE ABY BYŁO PRAWDZIWE. 4’5 cala multi touch 5.0 i 0.3 mpx, 4 rdzenie (!), i dual sim. I to wszystko za JEDYNE 400 zł.
Telefon zajebisty tylko ma jeden malutki minus a mianowicie ma słabą baterie mi wystarcza na 1 dzien …. Ale w tym gram i idzwonie i inne aplikacje i tak prawie caly dzien korzystam z telefonu wiec 1 dzien mi trzyma batreria……. GORĄCO POLECAM MAM I NIE NARZEKAM
[quote]Jeszcze nie kupiłem ale planuje. Moze nawet dzis? Jednak jest to chyba ZA PIĘKNE ABY BYŁO PRAWDZIWE. 4’5 cala multi touch 5.0 i 0.3 mpx, 4 rdzenie (!), i dual sim. I to wszystko za JEDYNE 400 zł. [/quote]
nic specjalnego, naprawdę.