Najważniejszą funkcją związaną z komunikacją, która zasługuje na wyróżnienie w testowanym urządzeniu jest możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch kart SIM.


Oprogramowanie urządzenia, jednak nie pozwala przełączać się między kartami w czasie rzeczywistym. Ogólnie rzecz biorąc kwestia obsługi dwóch kart SIM została rozwiązana bez zastrzeżeń i sprawdza się w praktyce tak, jak należałoby tego oczekiwać. Jeszcze kilka słów o podstawowych funkcjach. Jakość rozmowy jest poprawna. Rozmówca brzmi zarówno po stronie telefonu jak i odbiorcy naturalnie i przyjemnie, a w trakcie testu nie było słychać żadnych przeszkadzających szumów. Tylko głośnik zawodzi, w głosnym otoczeniu, bo głosy brzmią jakby z oddalenia, są ciche i czasem niezrozumiałe.

Za odtwarzanie muzyki dopowiada system DTS, który wydatnie polepsza jakość odtwarzanej muzyki. Dwa głośniki główne nie oferują jednak szczególnie dobrego dźwięku. A do tego z głośników wspomaganych przez wyżej wymieniony system wydobywa się zbyt cicha muzyka. Jakość dźwięku, po podłączeniu dobrych słuchawek jest całkiem niezła, V370 może więc z powodzeniem służyć za przenośny odtwarzacz muzyczny. Poza tym znajdziemy też radio FM.


Także aparat Acer Liquid E2 V370 najtrafniej charakteryzuje określenie: poprawny, ale w praktyce raczej nie ma szczególnych powodów do narzekań. 8-megapikselowa matryca jest wspomagana w trudnych sytuacjach przez diodę LED i zapewnia w miarę przyzwoite zdjęcia, o niezłej szczegółowości i nie najgorszym kontraście. W ustawieniach odnajdziemy opcję wykonywania zdjęć HDR oraz kilka różnych ustawień. Podobnie ma się rzecz z filmikami, które możemy oczywiście nagrywać w rozdzielczości Full HD 1920×1080.


Przykłady:




Więcej przykładów: Tutaj

Acer wyposażył model Liquid E2 V370 w ogniwo litowo-jonowe o pojemności 2000 mAh, które przy normalnym użytkowaniu wystarczyło na jakieś 24 godziny. Intensywniejsze korzystanie, przy właczonym Wi-Fi sprowadzało się w moim przypadku do codziennego, wieczornego ładowania telefonu.