Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Tablety-Poczta Polska ostrzega przed kolejną falą fałszywych maili

Poczta Polska ostrzega przed kolejną falą fałszywych maili

Do Poczty Polskiej docierają sygnały, że ponownie wysyłane są fałszywe e-maile o nietypowej treści, których nadawca ponownie podszywa się pod Pocztę Polską. Taka wiadomość może posiadać załącznik w postaci pliku z rozszerzeniem (*.doc, *.PDF, *.xls, *zip itp.) zawierający złośliwe oprogramowanie lub link do fałszywej strony internetowej, bardzo często o podobnej nazwie do domeny używanej przez Pocztę Polską.

  • Poczta Polska odradza wszelkie próby ich otwierania i zwrócenie zawsze szczególnej uwagi na adres, na jaki następuje przekierowanie.
  • Prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku jeśli otrzymana wiadomość nie jest napisana zgodnie z regułami gramatyki i ortografii języka polskiego.
  • Warto pamiętać, że Poczta Polska nie dołącza do wiadomości dotyczących przesyłek żadnych załączników, nie pobiera opłat z tytułu awizacji przesyłki, nie pobiera opłat za przechowywanie przesyłek.
  • Otrzymując wiadomość warto upewnić się kto jest jej prawdziwym nadawcą, ponieważ w programach pocztowych widzą Państwo tzw. „nazwę wyświetlaną”, którą nadawca może sobie dowolnie zmieniać, w tym na adres e-mail kończący się na @poczta-polska.pl, czyli sugerujący nadanie przez Pocztę Polską S.A. W przypadku wątpliwości lub podejrzeń , związanych z treścią wiadomości, prosimy o sprawdzenie szczegółów wiadomości, tam znajdą Państwo prawdziwy adres nadawcy.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości prosimy o przekazanie informacji na adres cyberbezpieczenstwo[at]poczta-polska.pl, wraz z adresem rzeczywistym i wyświetlanym nadawcy, tematem wiadomości i nazwą załącznika lub treścią wiadomości. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci.

Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za skutki otwierania linków i załączników w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

źródło: Poczta Polska

KanAutor |2017-10-24T16:25:54+01:0024 października 2017 16:25|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.