Jesteś tutaj:-, Gadżety, Internet, Tablety, Testy i opinie-Recenzja Zyxel Aurora – bezprzewodowy ochroniarz domu

Recenzja Zyxel Aurora – bezprzewodowy ochroniarz domu

Zyxel Aurora została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem prostoty instalacji i korzystania z usługi jest łatwe i nie wymaga znajomości choćby podstaw zagadnień sieciowych. Dysponując taką wiedzą przystąpiliśmy do przygotowanie kamery do pracy. Podłączyliśmy kamerę do prądu używając dołączonego zasilacza.


Mrugnięcie niebieskiej diody LED zasygnalizowało nam, że urządzenie działa. Kolejny krok to podłączenie kamery do Internetu za pomocą sygnału Wi-Fi w standardzie 802.11n, dzięki temu będziemy mieć dostęp do nagrań na telefonie tak daleko jak sięga sygnał naszego routera. Wracając do kolorowych (niebieska, żółta, zielona i czerwona) diod sygnalizujących pracę urządzenia, to Plus dla producenta, za ciekawy pomysł wbudowania ich wokół obiektywu Sony.


Po pomyślnym zainstalowaniu osprzętu przyszedł czas na software. Za radą producenta zainstalowaliśmy dedykowaną aplikację o nazwie Aurora. Znajdziemy je zarówno w sklepie Play dla użytkowników Androida jak i w AppStore dla właścicieli iPhone’ów. Z właśnie tej aplikacji zarządzamy kamerką. Samo parowanie kamerki ze smartfonem odbywa się za pomocą Bluetooth.


Podstawowa konfiguracja nawet dla początkujących i nieobeznanych z tematem użytkowników nie będzie problemem, ponieważ wszystkie kroki są prezentowane są graficznie. Dzięki temu po chwili mogliśmy używać naszej kamerki. Żadna inna konfiguracja do prawidłowego działania zestawu nie jest wymagana. Oprogramowanie kamery rozpoczęło pracę i po krótkiej chwili zielona dioda zasygnalizowała nam, że kamera jest już gotowa do monitorowania naszego pomieszczenie.


Musimy rację przyznać producentowi, proces instalacji jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilka minut. Sama opcja konfiguracji kamery jest bardzo intuicyjna, szkoda tylko, że producent nie oferuje jej w polskim języku.


Sama konfiguracja polega na wprowadzeniu ustawień związanych z połączeniem sieciowym oraz monitoringiem. Aurora posiada również wachlarz dodatkowych opcji. Wbudowana funkcja detekcji ruchu za pomocą czujników umożliwia rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu. Ta kamera jest także idealna do opieki nad dzieckiem, jako „elektroniczna niania” lub gdy chcemy sprawdzić, o której nasze dzieci wracają do domu. Dwukierunkowe przesyłanie dźwięku sprawia, że za pośrednictwem kamery można mówić do dziecka, by je uspokoić nawet jeśli znajduje się w innym pokoju. Dzięki sensorom oraz aplikacji możemy ustawić strefy aktywności, w których Aurora będzie wykrywała ruch. Po wykryciu ruchu kamerka zaczyna nagrywanie, które zapisuje na 16 GB dysku. Po zarejestrowaniu na mycloud.zyxel.com otrzymujemy też przestrzeń w chmurze. Ponadto aplikacja wysyła nam informację drogą e-mailową. Obraz, który nagrywa Aurora jest przekazywany w rozdzielczości Full HD (1080p). Mamy możliwość również przełączenia na rozdzielczość 720p. Obraz jest czytelny i łatwo wychwycić pewne szczegóły.

Poniżej próbki zdjęć i nagrań z kamerki:w nocy
w nocy

w nocy
w nocy
Autor |2017-07-08T13:10:23+01:008 lipca 2017 13:10|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Internet, Tablety, Testy i opinie|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. szc 8 lipca 2017 w 14:01 - Odpowiedz

    podobnie działającego chińczyka kupujesz za 200 zł. nie dajmy sie dymać

  2. Runia 9 lipca 2017 w 03:52 - Odpowiedz

    Ciekawe, ale drogi sprzęt

  3. Boit 10 lipca 2017 w 01:40 - Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.