Panasonic wprowadził nowy system wideodomofonowy VL-VN1900 oparty na protokole IP. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o dużych obiektach, które wymagają integracji pomiędzy różnymi systemami w budynku, np. monitoringu, kontroli dostępu czy telefonicznym.

Panasonic VL-VN1900
Panasonic VL-VN1900

Nowy model (VL-VN1900) współpracuje z wieloma urządzeniami, w tym kamerami CCTV, telefonami SIP i rejestratorami sieciowymi. Przy wykorzystaniu technologii Power over Ethernet system można podłączyć za pomocą pojedynczego kabla, co zmniejsza złożoność instalacji oraz jej koszt. System może wówczas obsługiwać do 2000 urządzeń SIP przy użyciu standardowego PoE z dodatkiem modułu sterującego.

Panasonic VL-VN1900
Panasonic VL-VN1900

Nowe obiekty często mają już infrastruktrę kablową opartą na protokole IP. Dzięki temu zainstalowanie systemu wiedodomofonowego IP jest stosunkowo proste – mówi Ye-Un Lee, Marketing Manager w Panasonic Video Intercom. – W odróżnieniu od analogowych systemów wideodomofonowych, rozwiązanie oparte na protokole IP spełnia wymagania dużego budynku mieszkalnego, ponieważ może obsługiwać wiele sesji jednocześnie. Jest ono również znacznie korzystniejsze dla większych inwestycji, gdyż wspiera dużo więcej urządzeń – dodaje Ye-Un Lee.

Panasonic VL-VN1900
Panasonic VL-VN1900

W ramach systemu wprowadzony został nowy monitor pokojowy VL-MN1000. Jest to 7-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy LCD, który łączy się z kamerą Panasonic IP oraz jest zintegrowany z elektronicznymi zamkami, co umożliwia sterowanie dostępem bezpośrednio z monitora.

System wideodomofonowy IP oferuje również nowe panele wejściowe – do drzwi oraz holu. Zawierają one kamerę szerokokątną oraz czytniki RFID obsługujące karty wejściowe – maksymalnie pięć na jednego mieszkańca.


Oprócz tego dostępny jest tryb recepcji, który umożliwia przekierowanie połączeń przychodzących. Mogą być one kierowane do recepcji zamiast do mieszkania, zapewniając mieszkańcom spokój na przykład nocą.

System oferuje również funkcję nagrywania, dzięki której możliwe jest nagrywanie wideo i dźwięku, a także zapis nieruchomych obrazów.

Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFSEC w Londynie.

źródło: Panasonic

Kan