Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Tablety, Testy i opinie-Testujemy Smart Home D-Link – inteligentny dom w zasięgu ręki

Testujemy Smart Home D-Link – inteligentny dom w zasięgu ręki

Niekwestionowaną zaletą jest łatwy jego montaż, gdyż nie musimy wzywać fachowca, ani samemu znać się na technologii. Wystarczy wykonać kilka nieskomplikowanych czynności takich jak wpięcie kolejnych modułów do gniazdek, oraz rozmieszczenie czujników, które mocujemy na dostarczonych taśmach szybkiego montażu. Sam montaż systemu przebiegał bez większych problemów. Każdy element jest dobrze opisany i posiada schemat podłączenia.

D-Link mydlink Home
D-Link mydlink Home

Konfiguracja wszystkich produktów jest bardzo prosta. Instalacja zajmuje zaledwie chwilę, należy nacisnąć przycisk WPS znajdujący się na urządzeniu, dzięki któremu urządzenie dołącza do istniejącej domowej sieci Wi-Fi. Aby skrócić dalszą część konfiguracji, można użyć kod QR umożliwiający automatyczne dodawanie wszystkich niezbędnych informacji o produkcie podczas procesu instalacji. Aplikacja zainstalowana na naszym smartfonie dołącza nowe moduły do istniejącego już systemu.

D-Link mydlink Home
D-Link mydlink Home

Czytelny interfejs aplikacji D-Link mydlink Home prowadzi nas krok po kroku do zakończenia procesu instalacyjnego. Warto jednak dodać, że dodawanie urządzeń nie zawsze działało mi od razu – czasem musiałem powtórzyć czynność kilka razy, zanim urządzenie pojawiło się w aplikacji mydlink Home. Aby jeszcze bardziej połączyć inteligentne urządzenia ze sobą, z kanałami social media czy aplikacjami, D-Link zintegrował system i aplikację mydlink Home z IFTTT – popularnym systemem online do tworzenia prostych formuł typu „jeżeli…to…” dla wybranych urządzeń i kanałów online.

Connected Home Hub (DCH-G020) to ogniwo łączące istniejącą sieć Wi-Fi ze wszystkimi urządzeniami mydlink Home typu Z-Wave i Wi-Fi.

Connected Home Hub (DCH-G020)
Connected Home Hub (DCH-G020)

Można używać go z czujnikami mydlink Home, aby otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach lub wykryciu ruchu.

DCH-G020
DCH-G020

Współpracuje również z innymi urządzeniami mydlink Home, co umożliwia budowę inteligentnego domu bez skomplikowanej konfiguracji i kosztów montażu.


Czujniki Z-Wave drzwi/okien (DCH-Z110) oraz ruchu (DCH-Z120) z zasilaniem bateryjnym pozwalają odbierać alerty o wykryciu ruchu w naszym domu, bez względu na to, gdzie się w danym momencie znajdujemy.

Czujnik ruchu (DCH-Z120)
Czujnik ruchu (DCH-Z120)

Czujniki drzwi i okien, nie tylko wykryją, gdy drzwi i okna zostaną otwarte lub zamknięte, ale monitorują też temperaturę otoczenia.


Czujniki drzwi i okien, nie tylko wykryją, gdy drzwi i okna zostaną otwarte lub zamknięte, ale monitorują też temperaturę otoczenia.

Czujniki drzwi/okien (DCH-Z110)
Czujniki drzwi/okien (DCH-Z110)

Zasilane z baterii działają przez dwa lata. A możemy je rozmieszczać wszędzie tam, gdzie to naszym zdaniem konieczne. Przykładowo czujnik ruchu można umieścić w korytarzu obok Smart Pluga z podłączoną lampą. Gdy czujnik wykryje ruch, Smart Plug zostanie aktywowany i lampa zostanie włączona.

Możemy sobie też wyobrazić sytuację, gdy wyjeżdżając do pracy lub na wakacje przez roztargnienie zostawiliśmy zapalone światło w salonie, lub włączoną klimatyzację, co może spowodować wyższe niż założone rachunki za zużycie energii. W takich przypadkach również z pomocą przychodzi rozwiązanie Smart Home od D-Linka, które pozwoli nam optymalizować zużycie prądu przez domową elektronikę.


Zamknięty w kompaktowej obudowie Smart Plug DSP-W215 jest dziecinnie prosty w użyciu. Wystarczy go włożyć do gniazdka i skonfigurować z dedykowaną aplikacją.

Smart Plug DSP-W215
Smart Plug DSP-W215

Z jej poziomu można włączać lub wyłączać urządzenia, sprawdzać pobór mocy, tworzyć harmonogramy pracy i wiele więcej.

Syrena mydlink Home DCH-Z510 to dźwiękowy sygnalizator ostrzegawczy o głośności do 110 dB. Inteligentny dom można personalizować, przypisując efekt dźwiękowy lub alarm do różnych zdarzeń.


Syrena może emitować sześć różnych sygnałów dźwiękowych: otwarcie/zamknięcie drzwi, uzbrojenie/rozbrojenie, alarm włamania, alarm pożarowy, dźwięk ambulansu i radiowozu.

Syrena mydlink Home DCH-Z510
Syrena mydlink Home DCH-Z510

Jest łatwa w konfiguracji i obsłudze, dzięki współpracy z aplikacją mydlink Home oraz łączy się z naszym routerem za pomocą urządzenia mydlink Home — Connected Home Hub.

Syrena mydlink Home DCH-Z510
Syrena mydlink Home DCH-Z510

Syrena Wi-Fi DCH-S220 to dźwiękowy sygnalizator ostrzegawczy z wbudowanymi 6 różnymi sygnałami dźwiękowymi.

Syrena Wi-Fi DCH-S220
Syrena Wi-Fi DCH-S220

Łączy się z domową siecią Wi-Fi i emituje natychmiastowe alerty dźwiękowe.

Syrena Wi-Fi DCH-S220
Syrena Wi-Fi DCH-S220

Współpracuje z innymi czujnikami mydlink Home, takimi jak czujnik ruchu, czujnik drzwi i okien oraz kamerami, ostrzegając głośnym sygnałem dźwiękowym o wykryciu ruchu/dźwięku lub otwarciu drzwi.

Czujnik ruchu Wi-Fi mydlink Home DCH-S150 poinformuje nas o jakikolwiek ruchu w domu, gdy tylko zostanie wykryty przez czujnik.


Jest dziecinnie prosty w instalacji, łączy się bezpośrednio z siecią Wi-Fi oraz wykrywa ruch w odległości do 8 metrów.

Czujnik ruchu DCH-S150
Czujnik ruchu DCH-S150

Czujnik ruchu DCH-S150
Czujnik ruchu DCH-S150Autor |2016-09-16T10:48:13+01:0016 września 2016 10:48|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet, Tablety, Testy i opinie|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. d 16 września 2016 w 09:25 - Odpowiedz

  Wszystko fajnie, tylko do czasu jak ktoś przejmie nad tym kontrole 🙂 a my zostaniemy zimą przed domem:)))))))

  • Tumi 16 września 2016 w 15:57 - Odpowiedz

   Niestety masz rację

 2. Tes 16 września 2016 w 20:31 - Odpowiedz

  Przydatny zestaw. Dziś bez monitoringu nie można wyjechać na dłużej, takie czasy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.