Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top30, Top7-Samsung podpisuje z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Samsung podpisuje z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Ponad 20 lat obecności marki Samsung w Polsce to szereg kluczowych dla firmy inwestycji i zaangażowanie w liczne obszary życia społecznego. Globalny lider technologii, posiadając w Polsce swoje największe centrum rozwojowo-badawcze w Europie, tworzy również najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące sektora cyberbezpieczeństwa (Samsung KNOX).

Nieustanny dialog z administracją publiczną oraz prowadzona od lat skuteczna współpraca (m.in. rozwój sieci Samsung Inkubator w regionie Polski Wschodniej) zaowocował również wspólnym działaniem na rzecz jednego z największych wyzwań XXI wieku – cyberbezpieczeństwa.

Podpisane w Ministerstwie Cyfryzacji porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:
Obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach
Obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług
Obszar szkoleniowy – szkolenia administracji w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa
Obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa
Obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa

Samsung głęboko wierzy, że nie tylko inwestycje, lecz przede wszystkim budowanie świadomości cyberzagrożeń oraz transfer wiedzy na temat zabezpieczeń stanowi to, co najcenniejsze. Między innymi tu w Polsce chcemy się dzielić tym, co dla nas bardzo ważne – naszą cyfrową bezpieczną przyszłością. Wierzymy, że współpraca z polskim rządem przyniesie ogromne rezultaty i pozwoli jeszcze lepiej reagować na wyzwania cyberbezpieczeństwa – powiedział Joseph Kim, Prezes Samsung Electronics Polska.

Samsung należy do grona największych inwestorów zagranicznych prowadzących działalność w Polsce. Firma jest obecna na tym rynku od ponad 20 lat i zatrudnia kilka tysięcy osób.

Cieszymy się, że firma ma w naszym kraju jedno z największych centrów rozwojowo-badawczych na całym świecie. Tym bardziej, że przywiązujemy dużą wagę do kwestii cyberbezpieczeństwa, a innowacje z tego zakresu powstają między innymi właśnie tu, nad Wisłą. Możemy wzmocnić naszą współpracę i poprzez porozumienie zapewnić transfer wiedzy, która umożliwi podnoszenie odporności na cyberzagrożenia i wpłynie na wyższy poziom ochrony danych – powiedział Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Minister Karol Okoński.

To porozumienie, jak również wiele wcześniejszych projektów to dla nas doskonały przykład współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a administracją publiczną. Jesteśmy dumni, że możemy jako lider innowacji wdrażać rozwiązania i przekazywać wiedzę, która zapewni jeszcze większy poziom bezpieczeństwa w naszym kraju – powiedział dyrektor Jacek Łęgiewicz, odpowiedzialny w Samsung Electronics Polska za komunikację korporacyjną.

Samsung Electronics Polska angażuje się w wiele lokalnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych, jak choćby sieć Samsung Inkubator, wspierających rozwój innowacji w regionie Polski Wschodniej (Lublin, Białystok, Rzeszów) oraz program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Samsung wspiera też liczne instytucje i wydarzenia kulturalne – firma jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik. Samsung należy także do grona najlepszych pracodawców, co potwierdza przyznane firmie wyróżnienie Randstad Award 2019.

Źródło:
samsung.pl


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.